Samozřejmostí je i místní skvělá kuchyně. Areál je pro návštěvníky otevřen po celý rok i pro různé soukromé oslavy, svatby, firemní akce, školení a další společenské, sportovní či kulturní aktivity.

„Provozujeme jediný kemp v Česku, který má chatky a restauraci zařízenou ve stylu Feng Shui,“ připomněla Lenka Krieglerová, jednatelka společnosti provozující celý areál.

Její „ženská ruka“ je v celém areálu kempu poznat. Chatky mají kromě pohledného zařízení ve zmiňovaném stylu také veškeré vybavení technické a sociální.

Kozí farma ve Vizovicích 3. června 2021. Po pandemii zápasí s financemi, chybí na žrádlo, kterého stohlavé stádo spořádá téměř 5 tun za měsíc.
VIDEO: Farma bojuje s financemi. Kozy půjdou kvůli pandemii do klobás

Za myšlenkou vybavit chatky a restauraci ve stylu, tradičního čínského učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase, stojí touha majitelů poskytnout svým hostům něco netradičního, co jim však přinese požitek z pobytu.

„Feng Shui pomáhá prostředí, ve kterém žijeme, uvést do rovnováhy a harmonie. Přirozené prostředí je dávno narušeno různými umělými vlivy a zářením, ať už hovoříme o mobilních telefonech, vysokofrekvenčním záření, mikrovlnných troubách, bezdrátových sítích a mnohém dalším,“ vysvětlila Lenka Krieglerová.

VŠE MÁ SVÉ MÍSTO I VÝZNAM

Majitelé kempu nechtěli proto nic podcenit.

„Toto je jeden z příkladů, kdy celkové řešení vypadá velmi dobře. Některé prvky jsou skutečně mistrnými ručně vyráběnými kousky. Ať už se bavíme o obkladech či umyvadlech na chatkách i v restauraci. Jako další příklad můžeme zmínit ruční malby nádherných symbolů draků, tygrů a ryb, kdy každá je samostatným originálem. Těchto prvků bychom nalezli v kempu velké množství. Vše má své místo i význam,“ doplnila.

A i když současná situace v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19 není pro majitele kempu snadná, již se podle slov Lenky Krieglerové těší po téměř osmi měsících na první hosty.

„Celou dobu se snažíme udržet provoz i zaměstnance. V některých chvílích to bylo velmi složité. Jsme rádi, že dochází k postupnému rozvolnění všech restrikcí a omezení. Věříme, že v létě již budeme normálně v provozu, a proto již chystáme další aktivity, které v jiných kempech neuvidíte,“ prozradila Lenka Krieglerová.

A o jakou novinku podle ní půjde?

„Například o léčebnou pyramidu pro jednu až dvě osoby, která bude našim hostům a návštěvníkům k dispozici za symbolický poplatek v areálu bazénu po celé léto,“ zve hosty do kempu Dešná jednatelka.