Dohromady dostane 5 projektů, které ve Zlínském kraji uspěly, téměř 254 tisíc korun. ČSOB pětici ocenila částkou 160 tisíc Kč, veřejnost navíc přispěla sumou 93 790 Kč. V letošním jubilejním ročníku se totiž o přízeň přispěvatelů ucházel v každém regionu jeden projekt navíc. Z celkem přihlášených 367 projektů tak odborná porota vybrala v každém z 15 regionů 4 a pátý poslala do finále pomocí divoké karty veřejnost.

„Je skvělé, že i ve složité ekonomické situaci lidé podpořili prospěšné aktivity a vybrali mezi sebou rekordní částku! Veřejnost už tradičně poslala nejvíce peněz lidem s hendikepem, nemocným, dětem, mladým a rodinám. V poslední době také roste zájem o projekty zaměřené na životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat. Mám velkou radost z toho, že stále držíme spolu a dohromady pomáháme tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nové vybavení pomůže s výukou

Zapsaný spolek Na Pasece provozuje Ekocentrum Na Pasece Veliková, které je prvním plnohodnotným střediskem ekologické výchovy ve Zlíně. Nabízí multioborové výukové programy, při výuce užívá moderní technologie a podněcuje žáky k samostatné práci.

„V regionu působíme již deset let a kromě ekocentra provozujeme dvě třídy lesní školky, pořádáme příměstské tábory a pro rodiče s dětmi nabízíme aktivitu Dopoledne v lese,” říká Veronika Slováčková ze zapsaného spolku Na Pasece. ČSOB na projekt přispěla 50 tisíc Kč, veřejnost vybrala 40 135 Kč.

Pomoc nejen pro děti s plochami sluchu

Na druhém místě skončil projekt nadace Veronica, která nabízí sluchově postiženým dětem programy enviromentální výchovy. Organizace získala od ČSOB 40 tisíc Kč, lidé přispěli 30 498 Kč. Třetím nejúspěšnějším uchazečem je Nadace Most k domovu Zlín, která provozuje odlehčovací služby mobilního hospicu.

Projekt dostal od ČSOB 35 tisíc Kč, veřejnost mu poslala 8 100 Kč. Čtvrtou podpořenou organizací je Charita Uherský Brod, která spravuje potravinovou a materiální banku pro potřebné. Její projekt získal od ČSOB 25 tisíc Kč a od veřejnosti 8 050 Kč. Úspěšnou pětici doplňuje Azylový dům pro ženy a matky s dětmi, který chce dětem zprostředkovat doučování. ČSOB ho podpořila částkou 10 000 Kč a veřejnost přidala 7007 Kč.

INFOBOX
- 15 regionů
- 75 podpořených projektů
- celková částka 4 872 269 Kč
- nejúspěšnější projekt v každém regionu dostal od ČSOB 50 000 Kč, další 4 si připsaly 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč a 10 000 Kč
- program ČSOB pomáhá regionům podpořil za 10 let již více než 1400 projektů celkovou částkou přesahující 66 milionů Kč.

Zdroj: Youtube