Pro majitele destilerky se sídlem v bývalém baťovském továrním areálu je zisk stříbrné příčky důkazem, že jeho rozhodnutí opustit před několika lety reklamní branži a věnovat se výrobě pravé pálenky z malin, která patří mezi destiláty k tomu nejsložitějšímu, bylo správné.

„Do soutěže jsme se přihlásili, abychom srovnali kvalitu naší pálenky v celosvětovém měřítku, a také se prosadili na zahraničních trzích,“ uvedl Zdeněk Jurášek.

Oceněná pálenka Malinovice GOLD VIP 45% je na rozdíl od běžných malinovic vyráběná klasickou cestou kvašením čerstvého ovoce a jeho destilací. K dostání je pouze v omezené limitované edici 1250 lahví.

„Maliny jsou asi nejdražší ovoce, ze kterého se pálenky vyrábí,“ vysvětlil Jurášek.

O soutěži

International Wine and Spirit Competition / IWSC/ 2020 je největší a nejvlivnější soutěží destilátů na světě. Je každoročně pořádána v Londýně a má již 50ti letou tradici. Jejím cílem - od počátku až dodnes zůstává - odměnit dokonalost v nápojích po celém světě a zajistit uznání těch nejlepších vín a lihovin. Porotu tvoří nejlepší světoví odborníci a degustátoři, kteří hodnotí produkty v několika kategoriích a oceňují ty nejlepší.