„Máme velkou radost. Letošního ročníku se účastnilo 190 dětí ze všech golfových klubů na Moravě, což je velmi silná konkurence Získali jsme dvě první a jedno třetí místo a výborně si vedli i ostatní naši hráči, kteří se ve svých věkových kategoriích vždy umístili sice ne na „medailových", ale vždy předních pozicích. Tímto velkým a pro nás historickým úspěchem jsme se zapsali mezi kluby s nejlepší golfovou mládeží na Moravě," uvedl prezident Golf clubu Horal Leo Bača.

Moravská túra mládeže obnášela 16 turnajů, které se od dubna do konce srpna konaly na golfových hřištích po celé Moravě. Soutěž je určena pro děti a mládež od 5 do 20 let, hraje se v sedmi věkových kategoriích. Hráčům z karlovického klubu se podařilo vyhrát dvě z nich.

Devítiletý Matěj Bača vyhrál kategorii GH 8 – 12 let. V rámci MORAVA CUPu neměl mezi svými vrstevníky takřka konkurenci - odehrál celkem 14 turnajů, přičemž 13 vyhrál a v jediném turnaji, kde nezvítězil, obsadil druhé místo.

Patnáctiletá Hana Šťastná vyhrála kategorii IJ 14 – 16 let a třetí místo obsadil Peter Stančík.

Celý tým Golf clubu Horal tvořili Anika Bolčíková, Matěj Bača, Hana Šťastná, Lukáš Korytář, Sára Struhařová, Jakub Čechák, Peter Stančík, Kryštof Kubčík a Sabina Popelková.