VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice Atlas: specialisté na plánovanou péči

Zlín /VYDÁNO V INZERTNĚ-REDAKČNÍ PŘÍLOZE Tovární deník/ - Žádný závodní špitál jen pro zaměstnance fabriky, ale otevřená nemocnice nabízející péči ve specializovaných oborech, vynikající odborníci, špičkové přístrojové vybavení, nové operační sály a vstřícný přístup k pacientům.

7.7.2014
SDÍLEJ:

Nemocnice Atlas ve Zlíně.Foto: Archiv Nemocnice Atlas

Takto lze charakterizovat Nemocnici Atlas, která sídlí ve zlínském baťovsko-svitovském areálu. Nemocnice má samozřejmě smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

„Nejsme konkurencí pro Baťovu nemocnici, ale spíše doplněním zdravotnických služeb, které v našem regionu nejsou nebo jsou méně dostupné," vysvětlil ředitel nemocnice Jiří Veverka.

V Nemocnici Atlas pečují zejména o pacienty, kteří potřebují gynekologickou a chirurgickou péči. Jedná se například o zákroky a vyšetření trávicího traktu, odbornou pomoc zde najdou lidé i při potížích se štítnou žlázou či křečovými žílami. Gynekologické oddělení nabízí komplexní gynekologickou péči a celé spektrum gynekologických operací, které řeší onemocnění dělohy, vaječníků a močovou inkontinenci u žen.

Po celém regionu je nemocnice vyhlášena jako pracoviště mamární diagnostiky k provádění screeningu nádoru prsu a v případě odhalení onemocnění i komplexní onkochirurgické operační péče.

To vše je postaveno na vysoké odborné erudici a dlouholetých zkušenostech personálu nemocnice. „Máme například tři atestované onkochirurgy, kteří ročně provedou až 250 náročných operací. Tento počet je na úrovni fakultních nemocnic," sdělil ředitel.

A jak to vypadá uvnitř nemocnice?

Jejím srdcem jsou především špičkové operační sály s nejmodernějším vybavením, situované v pátém patře budovy. Ty jsou v současné době tři, ale již v tuto chvíli je pro potřeby nemocnice připraven prostor pro zřízení čtvrtého sálu.

Stávající jsou rozděleny podle barev a každý z nich slouží k jinému účelu. Na modrém se provádí především operace štítné žlázy nebo žaludku. Doménou zeleného sálu jsou hlavně gynekologické operace. Žlutý sál slouží jednak ortopedické, ale také plastické chirurgii.

„Vynikající výsledky máme v oblasti operací štítné žlázy," nechala se slyšet staniční sestra operačních sálů Hana Janálová. Revoluční a takřka bezbolestnou metodu používají také pro pomoc pacientům s křečovými žilami či jinými zdravotními potížemi, jakými je například kýla.

„Pokud je to možné, pro operace používáme takzvaný single-port, což je další drobný pokrok v laparoskopii," řekl chirurg Jiří Duben.

Umožnuje provést operaci jedním vstupem, takřka bez kapky krve a s minimálními následky, jakými by mohly být třeba pooperační bolesti.
Po zákroku jsou pacienti přesunuti na dospávací pokoj, kde tráví přibližně dvě hodiny po operaci.

Nemocnice Atlas ve Zlíně.

„Pacienty zde napojíme na monitorovací přístroje a jsou pod stálým dohledem lékaře," vysvětlila zdravotní sestra Martina Valchárová. Personál má zázemí v těsné blízkosti operačních sálů.

O patro níž se nachází ortopedická, interní, oční, diabetologická a kardiologická ambulance. Kromě toho je v tomto patře umístěna ještě rehabilitace a kancelář primáře interních oboru. Tyto odborné ambulance poskytují vynikající zázemí lůžkovým oddělením a další péci o pacienty praktických lékařů.
Lůžková oddělení spolu s jídelnou pro pacienty a kancelářemi primáře chirurgie a gynekologie se nachází v patře třetím.

O etáž níž je pak nedávno zmodernizovaná a rozšířená gastroenterologická ambulance, která nabízí pacientům komplexní péči v případě potíží se zažívacím traktem s aktuálním důrazem na prevenci rakoviny tlustého střeva, dále mamografické screeningové centrum sloužící k preventivním prohlídkám prsou, ultrazvuk a gynekologické ambulance zajištující prevenci, péci o těhotné pacientky a vyšetření pacientek objednaných k operacím na lůžkové oddělení.

Je zde také laboratoř klinické biochemie a hematologie. Personál zde provádí odběry biologických materiálu i biochemická, imunochemická a hematologická vyšetření ze vzorku krve, séra, plazmy a moče.

V první etáži navštěvují pacienti praktické lékaře, kteří zde mají své ordinace, nebo v případě již indikovaných potíží specializované chirurgické ambulance.

„Pro většinu pacientů začíná návštěva právě zde konzultací u specialisty poté, co k nám pacienta odešle jeho praktický lékař," řekl projektový manažer nemocnice Richard Tomek. Netradičně v prvním patře sídlí i vedení nemocnice.

Velký důraz se klade na vlídné prostředí. „Snažíme se vytvářet skoro až rodinnou atmosféru. Chceme, aby byl pro pacienty pobyt u nás co nejpříjemnější," řekl ředitel Jiří Veverka. Podobný přístup se snaží uplatňovat také k personálu a vytvářet mu dobré zázemí. „Je prokázáno, že v příjemném prostředí se pracuje lépe a i výsledky jsou lepší," dodal.

Není tedy divu, že každý týden obdrží několik žádostí o místo.Autor: Redakce

7.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

trenér Bohumil Pánik
2

Hráči jsou nekritičtí. Přeceňují sami sebe, tvrdí trenér Zlína Páník

Ilustrační foto

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

ANKETA: Vyberte nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji

Jaký vánoční strom je letos ve Zlínském kraji ten nejkrásnější? O tom můžete rozhodnout právě vy. Dejte hlas svému favoritu v anketě pod tímto textem.

V plánu kraje je oprava Ploštiny i malenovického hradu

V rozpočtu, který bude 18. prosince schvalovat krajské zastupitelstvo, jsou navrženy investice za 1,7 miliardy korun. Nejvíce peněz, 120 milionů, by na Zlínsku mělo být přiklepnuto pro opravu Národní kulturní památky Ploština. Ta leží v katastru Drnovic.

„Člověk prostě musí s důchodem vyjít, nic jiného nezbývá.“

Není to sice moc, ale je to aspoň něco. Navýšení důchodu o 475 korun od Nového roku senioři ve Zlínském kraji vítají.

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT