Nová Hyundai KONA Electric navazuje na první generaci elektromobilu. „Nastartovali jsme úspěšnou cestu k elektrizující budoucnosti a čisté mobilitě a aplikovali řadu nových technologií. Hyundai má v segmentu elektromobilů silné postavení, a nepochybuji o tom, že nová KONA Electric bude díky svým kvalitám úspěšným následovníkem předchozí generace,“ podotkl prezident HMMC Changki Lee.

Kromě více prostoru v interiéru a zavazadlovém prostoru, má elektromobil nový informační systém, bezdrátové aktualizace mapových podkladů nebo panoramatickou zobrazovací plochu tvořenou dvěma displeji. Zajímavostí je funkce V2L (Vehicle-to-Load), díky čemuž dokáže nová KONA Electric napájet nebo nabíjet jakékoli elektrické zařízení. V autě si tak můžete například nabít notebook nebo vyfénovat vlasy.

Moderní parkovací nebo bezpečnostní systémy ale nejsou jedinou novinkou, kterou KONA nabídne. Součástí elektromobilu bude i speciální kamera v kabině, která analyzuje obličej řidiče a v případě ospalosti nebo nepozornosti ho upozorní a v případě potřeby zasáhne.

Spolupráce v Nošovicích

Na vývoji nového elektromobilu se podíleli sami odborníci přímo z nošovické pobočky světoznámé automobilky. Už dříve se místní inženýři stali součástí vývoje, nicméně nyní se zapojili už do výkresových dokumentací od prvních náčrtů a plánů. „Ovlivňujeme tak už výkresy, ne až prototypy. Díky tomu se nám otevírá možnost ovlivnit charakter a parametry auta, ale také zohlednit specifika našeho závodu,“ řekl vedoucí subdivize výroby Martin Klíčník.

Koho nezaujme elektrický pohon, může si vybrat mezi hybridním pohonem nebo spalovacím motorem. Hyundai má v plánu v evropském regionu od roku 2035 nabízet pouze vozidla s nulovými emisemi. V souladu s přechodem k čisté mobilitě se v následujících letech bude rozšiřovat portfolio čistě elektrických modelů vyráběných v HMMC.