Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

 

Na mzdy a přístroje

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Zlínský kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Neposedí celá rodina, ŽÍT AKTIVNĚ I S HANDICAPEM, SAVIO - společně můžeme podpořit tisíce dětí a Podpora činnosti Domácí hospicové péče.

Čtvrtým je Charita Uherský Brod s projektem Podpora činnosti Domácí hospicové péče. Ta je registrovanou službou Charity Uherský Brod a je k dispozici umírajícím pacientům v celé oblasti této obce s rozšířenou působností. Zájem o tuto službu neustále stoupá, prostředky na ni ale stále nedostačují.

„Proto usilujeme o podporu provozu Domácí hospicové péče kterou provozuje naše charita. Potřebovali bychom peníze na mzdy, zdravotnické přístroje pro hospicové pacienty, prostředky na úhradu energií i na nákup nového automobilu,” říká Oleg Kapinus z Charity Uherský Brod. Její pracovníci se starají nejen o hospicové pacienty, ale i o jejich nejbližší - pečující rodinné příslušníky.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.