Irena Menšíková přiznává, že si vždy potrpěla na sice dražší, ale kvalitní značkové věci. Tak vlastně vznikl i nápad vybudovat obchůdek s tímto sortimentem. I když, jak sama připouští, začátky nebyly vůbec lehké. „Začínala jsem s jednou českou značkou a zpočátku jsem měla obavu, zda se tady na vesnici prosadím,“ svěřila se podnikatelka.

Dnes už se ale cítí pevná v kramflecích a sortiment rozšířila o další čtyři značky: tři z nich opět české. „Díky tomu, že nikoho nezaměstnávám, můžu si dovolit rozumné ceny,“ pokračuje Menšíková. Zvládat každodenní pracovní povinnosti ji ale pomáhají také samotní zákazníci. „Lidé jsou tady na rozdíl od města otevřenější, rádi si popovídají a já jsem ve společnosti ráda,“ usmívá se sympatická obchodnice.
Blízká budoucnost ovšem pro ni ani ostatní malé obchodníky v regionu není vůbec růžová.

„Neustále se zdražuje, kdoví jak to bude po Novém roce. Pokud se některé potraviny stanou luxusem, lidé budou obracet každou korunu,“ obává se dopředu avizovaného nárůstu cen. Přesto ale zůstává optimistkou a doufá, že jí do karet bude hrát především kvalita, kterou podle svých slov nabízí. „Jednou z výhod značkového zboží je, že téměř nemusíme řešit reklamace,“ konstatuje.

„Pokud se něco přece jenom vyskytne, sama zajíždím do velkoskladu a věci řeším osobně,“ dodává nakonec Irena Menšíková.