Oba provozy tak přirozeně rozšiřují spektrum služeb Obchodního domu Zlín, který se po rekonstrukci proměnil v místo nakupování a setkávání fanoušků dobrého jídla a moderního životního stylu.

Jsou umístěny ve druhém poschodí obchodní pasáže ve východní části s výhledem na Kongresové centrum, kde mají společnou vstupní recepci.

Centrum Energy masáže bude poskytovat thajské a ayurvédské masáže od zkušených rodilých terapeutů z Thajska a Srí Lanky. Součástí prostor je i odpočívárna s lehátky, kde mohou návštěvníci po terapii relaxovat u šálku čaje s výhledem na Zlín.

„Do budoucna plánujeme rozšíření o další relaxační služby se saunovým světem, které budou umístěny v nejvyšším poschodí obchodního domu,“ uvedl vedoucí Energy masáží Martin Pařízek. Centrum je otevřeno denně mimo neděli od 10 do 21 hodin. Více na www.energymasaze.cz

Centrum Fyziogarden v sousedství Energy masáží je nestátním zdravotnickým zařízením nabízejícím služby fyzioterapie a rehabilitace. Centrum nabídne léčebnou rehabilitaci pohybového ústrojí, poúrazových stavů, funkčních poruch či kloubních onemocnění a i další služby za úhradu: fyzioterapii, elektroléčbu, magnetoterapii či aplikaci kineziologických tejpů.

Od znovuotevření Obchodního domu Zlín po rekonstrukci již uplynul více než rok. Za tu dobu se známá zlínská baťovská dominanta s historií sahající do roku 1931 stala místem, které si Zlíňané opět zvykli navštěvovat a s oblibou využívají jeho gastronomické podniky i další provozovny a obchody.

V obchodní pasáži, která zaujímá první a druhé podlaží, jsou v současné době již obsazeny všechny prodejní jednotky s výjimkou dvou prostor a probíhají jednání o jejich využití s potenciálními zájemci.

Třetí až šesté podlaží Obchodního domu má v pronájmu zlínská společnost HP TRONIC, která sem loni přestěhovala sídlo firmy. Kromě kanceláří zde má i konferenční prostory, které využívá pro své účely i nabízí ke komerčním pronájmům.

Po Bistrotéce Valachy a právě otevřeném centru Energy masáže má HP TRONIC v Obchodním domě další záměry. Tím nejaktuálnějším je výstavba hotelu v osmém a devátém podlaží, jehož provoz zaštítí Resort Valachy.

„V současné době jsou již prostory pro hotel stavebně připraveny, brzy začnou úpravy interiérů. Hotel bychom rádi dokončili a otevřeli do konce roku,“ uvedl generální ředitel společnosti Daniel Večeřa.

Ještě letos by také měla být dokončena část nejvyššího, desátého podlaží, kde vznikne multifunkční sál s možností pronájmů pro firemní akce, uzavřené společnosti, svatby či oslavy a s cateringem od Bistrotéky Valachy.

„Původně jsme zde zvažovali další restauraci, ale s přihlédnutím k vývoji nejen na zlínské gastronomické scéně jsme se rozhodli pro jinou variantu. Plánujeme zde také pořádat výstavy a další doprovodné akce,“ dodal Daniel Večeřa.