„Kdybych měl zavřeno, udělal bych lépe. Naše tržba byla opravdu kvůli tomu minimální. Rozvoz jídel nás držel nad vodou, o počtu strávníků, kteří přišli na meníčka, bych raději pomlčel. Nestojí to za řeč," stýská si pro Deník Jan Abrahám. Jeho se prý uzavírka dotkla nejcitelněji. „Všechny přechody uzavřeli, navíc k nám i chodník a cestu," dodává.

Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové je nyní hotová cesta Otrokovice-Napajedla, přičemž dělníci ještě dokončí dopravní značení. Do pátku by pak měl být hotový úsek od Abrahámovy polévkárny po hotel Rottal. „Od něj po odbočku severovýchodního obchvatu by práce měly probíhat až do středy 26. srpna," informuje mluvčí. Ve čtvrtek a ještě v pátek tam pracují na lajnování a úpravě krajnic, přičemž křižovatka by měla být už obousměrně průjezdná.

Uzavírka kvítkovické křižovatky ve směru Zlín a Uherské Hradiště je prodloužena ještě do pátku, tedy o dva dny déle, než bylo původně Ředitelstvím silnic a dálnic avizováno. Důvodem jsou nepříznivé klimatické podmínky a s pracemi obnovy povrchu silnice se pokračuje pomaleji. Barum Czech Rally Zlín, která se jede příští víkend, tím však omezena nijak nebude.

„Objízdná trasa po severovýchodním obchvatu rychlostní silnice R55 se prodlužuje po celou dobu oprav a tento úsek zůstává nadále nezpoplatněn," dodává mluvčí.

V sobotu 22. srpna by měl být podle informací stavbyvedoucího rekonstrukce křižovatky Petra Zabloudila průjezd obnoven se zachováním obousměrného provozu. „Pracovat se bude za provozu, ale je nutné nadále počítat s dopravním omezením z důvodu dokončovacích prací," informoval Petr Zabloudil.

Menší zdržení oprav a delší omezení vysvětluje Marek Pavlík z Ředitelství silnic a dálnic počasím, které jim nepřálo po celou dobu rekonstrukce. „Nejdříve příliš velké horko nám komplikovalo tvrdnutí povrchu a nyní máme opačný problém s deštěm, který nám znemožňuje pokládat povrch," doplňuje.