Společnost má uzavřeny dlouhodobé smlouvy na dodávky uhlí a od příštího roku počítá také s větším využíváním biomasy.

„Podnikáme všechny kroky, abychom rozšířili palivovou základnu a byli připraveni na změny velmi rychle reagovat,“ uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Mineral-Expo ve Zlíně, 3. září 2022
Mineral-Expo ve Zlíně přilákalo davy. Podívejte se

Kromě modernizace dvou stávajících uhelných kotlů, díky které splňují veškeré legislativní požadavky na nízkoemisní provoz, postavila teplárna nový plynový kotel. Dále pracuje na přestavbě jednoho uhelného kotle, kde se bude jako palivo využívat hlavně biomasa. V létě také dokončila ve Zlíně – Malenovicích projekt „Využití odpadního tepla s akumulací“. Díky čemuž bude možné využít dostupné odpadní teplo, dojde ke snížení tepelných ztrát na rozvodech a k poklesu emisí CO2.

„Všechny naše aktivity směřují k tomu, abychom mohli využívat různé druhy paliva a nebyli závislí pouze na jednom druhu či jednom dodavateli. Podle situace na trhu tak můžeme při výrobě tepla operativně využít uhlí, zemní plyn i biomasu tak, aby to pro naše zákazníky bylo ekonomicky nejvýhodnější,“ dodal Jeník.

Městské lázně Zlín - padesátimetrový bazén 31. srpna 2022
Oprava padesátky ve zlínských lázních je u konce. Takto vypadá

Teplárna Otrokovice zásobuje teplem přes devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně – Malenovicích a Napajedlech. Největším odběratelem je společnost Continental Barum.