Do čela AECOS tak vůbec poprvé v její historii usedne lékař z postkomunistické části Evropy.

„Zvolení do čela tak významné společnosti, která se podílí na rozvoji oční chirurgie a vzdělávání očních lékařů, je pro mě nesmírnou ctí a zároveň důkazem toho, že česká oční chirurgie je ve světě respektována i mezi těmi technologicky nejvyspělejšími zeměmi. Jedním z cílů mého působení ve funkci bude nejen předání zkušeností kolegům v rámci pořádaných kongresů, ale také načerpání nových poznatků a sledování nejnovějších trendů, technologií a postupů a jejich předání českým kolegům tak, aby se operace zraku staly pro pacienty ještě bezpečnější a komfortnější. Ve své funkci bych mimo jiné chtěl navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích činností organizace,“ řekl přednosta sítě očních klinik Gemini Pavel Stodůlka.

šéfkuchař Pavel Pospíšil
Nešvar české gastronomie? Okrádání lidí, říká první Čech s michelinskou hvězdou

Prezidenta AECOS Europe volí sedmnáctičlenný výbor. Český lékař byl zvolen jasnou většinou.

„Pavel Stodůlka je výborný chirurg, inovátor a pravidelně přispívá do odborného programu kongresů AECOS. Ve svém čele tak budeme mít nejen skvělého specialistu, ale také poprvé prezidenta z postkomunistické části Evropy, která byla oddělena od zbytku Evropy a USA do pádu železné opony přesně před 30 lety. Přesto tato část Evropy historicky významně přispívala k vývoji medicíny,“ pronesl po jeho zvolení německý oční chirurg a univerzitní profesor Burkhard Dick.

Společnost AECOS se věnuje vzdělávání a inovacím v oční chirurgii už více než deset let. Mimo jiné pořádá i významné oftalmologické kongresy s mezinárodní účastí. Společnost sdružuje špičkové oční chirurgy z univerzitních i privátních pracovišť, zástupce průmyslu, investory a významně přispívá k rozvoji oční chirurgie.