Provozuje totiž firmu, která se zabývá v létě i v zimě výškovými pracemi.

K horolezectví se dostal spolu s kamarády ještě za totality ve vsetínském Slovanu. „Začali jsme tehdy provádět výškové práce horolezeckým způsobem,“ vzpomíná bývalý učitel, který na odborném učilišti vyučoval elektrotechnické a strojařské obory.

„Důvod, proč jsem se dal na podnikání, byl jednoduchý. Vydělal jsem si po odpolednech víc než ve školství,“ dodal. V současné době pracuje v jeho firmě celkem pět lidí. Sezonu mají po celý rok. „V zimě odstraňujeme z vysokozdvižné plošiny sníh a rampouchy ze střech. Od jara do podzimu pak opravujeme a natíráme střechy, umýváme okna. S tím jsme začínali kupříkladu ve vsetínské Zbrojovce, kde se na halách umývala akorát před Prvním májem jednou za deset let,“ usmívá se Fusek.

Postupem času práce přibývalo a jeho firma teď provádí opravy a stavby plochých i sedlových střech, hromosvodů, vyspravuje komíny a provádí také klempířské práce na střechách. Jedním ze záporů podnikání je, že už se na hory nedostane.

„To šlo ještě za totality, teď už na to není čas,“ posteskl si. „Vadí nám také vyčůranost lidí. Někteří si objednají práce a už předem vědí, že nám za ně nezaplatí. Zrovna teď jsem obdržel kupříkladu rozhodnutí soudu, že jedna firma, pro kterou jsme pracovali a dlužila nám peníze, zkrachovala a nejde na ní nic vymáhat,“ doplnil Josef Fusek.