Na podnikatelskou dráhu se pustil před osmi lety. „Předtím jsem pracoval jako stavební technik a k podnikání mě dovedla touha zkusit něco nového,“ vzpomněl živnostník.

Pro svůj obor se rozhodl proto, že v době, kdy začínal, nebylo mnoho firem s podobným zaměřením. Nyní má čtyři zaměstnance, kteří ale nápor práce už přestávají zvládat. „Uvažuji, že přijmu další montéry a člověka do obchodu, protože plánuji jeho rozšíření,“ svěřil se Kusák.

Jeho pracovní den začíná příchodem do obchodu kolem sedmé hodiny ráno a odchází asi v deset večer. „Po celý den se věnuji vyřizování objednávek, telefonátů a spousty papírů, ale bohužel i reklamací na dodaný materiál,“ podotkl podnikatel.

Kromě toho zajišťuje zaměstnancům materiál, jedná se zákazníky nebo dělá kalkulace. Každý rok najezdí kvůli své práci až padesát tisíc kilometrů.

Ivan Kusák netají ani své obavy ze zvětšující se konkurence. „Když jsem začínal, bylo v okolí pár firem s podobným zaměřením. Dnes se firmy, které měly dva majitele, rozštěpily a jejich počet je tak stále větší. Proto je velmi důležitá reklama, kterou je pro nás mimo jiné i kvalita dobře odvedené práce,“ popsal majitel firmy.

„Když výrobci přešli u plovoucích podlah z lepených spojů na zámkové, začali si je lidé doma pokládat sami. Připravili se tím však o záruky a výsledek často nesplnil jejich očekávání a náprava pak byla na nás. Většinou se vyplatí nechat práci odborníkům,“ míní podnikatel.

Přestože je Ivan Kusák hodně zaneprázdněný, snaží se ve volném čase věnovat rodině a své zálibě, kterou je sport. „Velmi rád lyžuji a hraji tenis, baví mě i chodit do přírody a po horách,“ svěřil se živnostník, jehož firma chce držet krok s dobou a konkurencí, proto se stala členem Cechu podlahářů.

„Nezbývá, než se nevzdávat a stále sledovat nové trendy v odvětví a naplňovat přání zákazníků,“ uzavřel Kusák.