Roman Bohdanovič svou posedlostí živočichy překvapoval rodiče už od mládí. „Přímo magicky mě přitahovala voda a různá havěť v ní, kterou jsem k nelibosti rodiny pořád nosil domů,“ vzpomíná s úsměvem podnikatel.

Po pár letech se začal zajímat o akvarijní ryby a společně s kamarádem Miroslavem Eliášem si v bytě založili malou chovnou stanici.

„Měli jsme radost, že se nám daří. Rybičky jsme tehdy chovali jen pro sebe a své kamarády,“ říká Bohdanovič. O tom, že si jednou založí obchod, snili kamarádi ještě před sametovou revolucí. „Vůbec jsme neměli ponětí, co to bude obnášet. Přesto jsme si začali vytipovávat místa, kde by prodejna mohla stát,“ pokračuje podnikatel.

Brzy po změně režimu pochopili, že sen se může stát skutečností, trvalo ale ještě dva roky, než se jim obchod podařilo opravdu otevřít. Po patnácti letech získal podnik oblibu nejen mezi obyvateli Vsetína. Zájem o chov drobných zvířat je podle Bohdanoviče mezi lidmi stále větší, což ho těší. „Hlavně děti z města si prostřednictvím zvířat budují pozitivní vztah k přírodě. Tím, že se o ně musejí pravidelně starat, se také učí odpovědnosti,“ pokračuje podnikatel.
I když o zákazníky nouzi nemá, na zbohatnutí prý takový obchod není. „Je to hlavně záliba. Tak silná, že bych asi nic jiného dělat ani nemohl,“ svěřuje se a vytahuje příhodu, která se před časem udála. Jedna dívenka dostala od maminky povolení, že si může pořídit křečka. Jenže cestou si koupila bonbony a na zvířátko jí nezbylo.

„Začala mi tady plakat, bylo vidět, že po křečkovi moc touží a že se o něho bude starat. Tak jsem jí ho daroval. Za ty rozzářené oči to stálo,“ zasmál se Roman Bohdanovič.