Vystudovala střední kožařskou školu, pak pracovala ve velkoobchodě jako kvalitářka obuvi. „Snila jsem však o povolání, kde můžu uplatnit své výtvarné cítění a zároveň svůj velký koníček – módu,“ vzpomíná.

Začala tedy navštěvovat různé kurzy líčení, typologie barev a vizážistiky a otevřela si vlastní salon krásy v Napajedlích. Podnikání se dařilo, proto přesunula své služby do Zlína.

Mejzrová neuznává televizní pořady proměn, kde během jednoho dne vytvoří úplně nového člověka. „Je to dělané na efekt pro diváka,“ míní. Tvrdí, že se vždy snažila klienta poznat, než změní jeho vzhled. „Image musí korespondovat s povahou, profesí, zájmy,“ osvětluje.

Pouze s jednou klientkou měla vizážistka za dobu své praxe problém. „Starší paní chtěla na můj vkus příliš silně nalíčit. Věděla jsem, že by to jejímu vzhledu spíše ublížilo, slušně jsem ji odmítla,“ přiznává.

Vedle práce v salonu začala přednášet ve firmách o stylu a image. „Na jednom semináři pro mě bylo překvapením, že pouze dvě z deseti manažerek vypadaly adekvátně svému postavení. To muži na tom byli podstatně lépe,“ říká.

V roce 2000 a 2001 organizovala módní přehlídkou se soutěží Miss Jaro. „Lákala mě choreografie,“ uvedla. Akce se vydařila. Prošly jí i modelky Michaela Řeháková, Eva Čerešňáková nebo Gabriela Kořínková.

Po osmi letech zavřela podnikatelka svůj salon. „V salonu jsem byla hodně uvázaná, a rodina tím trpěla,“ zdůvodňuje.

V současné době pracuje Renata Mejzrová pro televizi, například pro pořad Dobré ráno. Spolupracovala také s režisérem Petrem Ryšavým a jeho štábem na filmovém festivalu pro děti. Maskérskou práci si vyzkoušela u natáčení klipu s Míšou Noskovou. Líčila i moderátorku Kateřinu Kristelovou nebo herce Pavla Lišku při focení kalendáře.

Pokud má jmenovat výjimečnou osobnost, se kterou se setkala, neváhá. „Tomáš Baťa. Vážím si jeho přehledu a morálních zásad. Připravovala jsem ho před natáčením u příležitosti jeho dvaadevadesátých narozenin,“ popisuje zlínská podnikatelka.

Podle ní je v této profesi složité prorazit. Jaký má tedy recept na úspěch? „Chuť do učení, drzost, hravost a taky kus štěstí, abyste se dostali k těm správným lidem,“ vyjmenovává Mejzrová.