Využívá toho i třicetiletá podnikatelka Miroslava Poláková, která organizuje ve Zlíně kurzy angličtiny pro nejmenší děti pod názvem Happy pony.
Vystudovala vyšší odbornou ekonomickou školu, pracovala jako palubní průvodčí na letišti Ruzyně. Na mateřské dovolené pak dostala nápad otevřít kurzy angličtiny pro předškoláky. „Zjistila jsem, že je ve Zlíně nedostatek aktivit pro malé děti. Angličtinu jsem zvolila proto, že je v současné době nezbytností,“ vysvětlila Poláková.

Absolvovala kurzy a semináře, kde získala informace, jak učit malé děti. „Měla jsem výhodu i v tom, že jsem si mohla vyzkoušet na vlastních potomcích, co se dětem líbí a jak reagují,“ podotkla.

Nejtěžší pro ni bylo sehnat vhodnou lektorku. „Chtěla jsem člověka s výbornou angličtinou, který by zároveň uměl pracovat s malými dětmi,“ řekla.
Podle podnikatelky je velmi důležité, aby si učitelka dokázala svou fantazií a přirozeností děti získat, a stala se tak jejich kamarádkou. „Uchazečů se hlásilo hodně. Nakonec se mi podařilo najít mladou sympatickou ženu, kterou děti bez problémů přijímají a mají k ní důvěru,“ tvrdila.

S lektorkou každý týden pečlivě připravují náplň lekce. „Děti nesedí v lavici, ale mají pestrý program - zpívání anglických písniček, tanec, maňáskové divadlo, kreslení, lepení, hry a soutěže,“ vyjmenovala Miroslava. Cílem je, aby se děti nenudily, ale naopak byly co nejvíce aktivní, tvořivé a komunikovaly s lektorkou. „Maminky se svěřily, že i stydlíni, kteří nebyli zvyklí na dětský kolektiv, se po návštěvách u nás rozpovídali,“ pochvalovala si podnikatelka.

V kurzech se předškoláci tedy nejen učí anglicky, ale zvykají si na ostatní vrstevníky a na určitý řád, což jim podle podnikatelky usnadňuje pozdější adaptaci na školní prostředí. Hravou formou získávají i dovednosti využitelné v běžném životě. „Například před prázdninami si v angličtině vyzkoušely, jak si koupit zmrzlinu,“ uvedla.

Jeden kurz navštěvuje maximálně šest dětí. „Je to proto, abychom se mohly každému plně věnovat,“ zdůraznila Miroslava. Při výuce mohou být přítomni i rodiče. „Mohou tak sledovat pokroky svého potomka a dítě se cítí uvolněnější a více v bezpečí,“ řekla.

Snem Miroslavy Polákové je otevřít si anglickou mateřskou školku s rodilými mluvčími. „Nechci ale, aby mou časovou zaneprázdněností trpěly mé vlastní děti, proto je to zatím spíše ve fázi smělého plánování,“ uzavřela.