HP TRONIC aktuálně ovládá 15 % českého trhu se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči. Operuje také v oblasti cestovního ruchu a gastronomii. Večeřa a Res zaměstnávají více než 3 tisíce lidí v Česku a na Slovensku. Roční obrat společnosti dosahuje 20 miliard korun.

„Nezávislá porota se pro udělení titulu majitelům společnosti HP TRONIC rozhodla mimo jiné pro jejich přístup k udržitelnosti a využívání nejnovějších technologií v jejich podnikání i umu kombinovat internetový prodej s provozem tradičních kamenných poboček," prozradila mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

„Chtěl bych poděkovat za ocenění EY Podnikatel roku Zlínského kraje, nejen za sebe a kolegu Daniela Večeřu, ale hlavně za celý tým lidí, kteří tvoří HP TRONIC.  Je to pro nás velké uznání a zadostiučinění za práci, kterou jsme 30 let věnovali budování firmy v České republice a na Slovensku,“ sdělil své bezprostřední dojmy z vítězství Petr Res.

Ilustrační foto
Moravská vodárenská má mít už jen 25 procentní podíl nad vodou Zlínska

„Podnikání a řízení firmy ve dvojici má svá úskalí. Daniel Večeřa a Petr Res se stali spolumajiteli HP TRONIC zodpovědnými za její řízení doslova ze dne na den po tragické smrti zakladatele firmy. Oba svým inspirativním příběhem ukazují, jak překonávat překážky a rozvíjet firmu, což se jim úspěšně daří přes dvacet let,“ říká Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodává: „Sklad firmy v Jirnech využívá nejmodernější technologie, unikátní robotický balicí stroj navíc recykluje veškerý odpad. Přístup podnikatelů k udržitelnosti hrál při rozhodování poroty důležitou úlohu“.

„Náš kraj vždy byl a stále je regionem, kde vznikají dobré podnikatelské nápady a lidé se nebojí postavit se k práci čelem a překonávat výzvy. Díky tomu u nás máme řadu úspěšných podnikatelů a firem a já jsem velmi rád, že tato soutěž pomáhá zviditelňovat jejich příběhy, které se tak mohou stát inspirací pro ostatní. Uznání si zaslouží všichni, kteří se nebojí do soutěže přihlásit a změřit své síly s ostatními,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za rozvoj podnikání David Vychytil, který Petru Resovi předal cenu za první místo.

„Ve Zlínském kraji byl v rámci krajského kola konaného pod záštitou hejtmana Radima Holiše vyhlášen v pořadí již devátý regionální vítěz a 60% nárůst přihlášených kandidátů je důkazem, že schopných podnikatelů je na Zlínsku stále dost. Příkladem, že každoročně zásadně míchají kartami i v celonárodním finále soutěže, může být národní vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky Petr Chmela, spolumajitel společnosti TESCOMA," dodala závěrem mluvčí Soňa Ličková.

Rekonstrukce tržiště Pod kaštany ve Zlíně.
Tržiště Pod Kaštany ve Zlíně se zásadně změní. Takto teď vypadá

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022.

Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z 54 zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele.

V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již téměř v 50 zemích na šesti kontinentech. Podrobnější informace naleznete na www.podnikatelroku.cz.