„V době mateřské dovolené jsem dostala odstupné, protože mé místo prodavačky zaniklo. Přemýšlela jsem, co budu dělat dál,“ vzpomíná na dobu před pěti lety Macháčková. „Ne že bych tak ráda uklízela, ale na možnost založit úklidovou firmu mě přivedli klienti. Poděkování za prokázanou službu mě vždy potěšilo a pro podnikání navnadilo,“ podotýká.

Společnost Lenky Macháčkové z Kroměříže má na starosti úklid po festivalech i živelních pohromách

Její firma se zabývá veškerým úklidem. Každoročně se stará také o pořádek na několika velkých akcích v regionu. „Jedná se o Folkparádu, Pivní slavnosti, Masters of Rock ve Vizovicích či Trnkobraní. Letos si nás objednal i jeden filmový festival,“ vyjmenovala úspěchy podnikatelka.

Do kompetencí kroměřížské úklidové firmy patří mimo jiné také péče o staré lidi či nejrůznější náhlé nehody a katastrofy. „Zabýváme se především výjezdy do čtyřiadvaceti hodin. Když se někde stane nehoda, například v domácnosti nebo v některých městských objektech praskne voda či jsou záplavy, ihned vyjíždíme,“ vysvětlila Macháčková. Cizí její firmě není ani leštění interiérů, úklid po malování nebo nově zaváděné mandlování prádla.

Podnikání zabírá Lence Macháčkové někdy takřka celý den. S nedostatkem volného času se však netrápí a odreagovává se po svém. „Dělám dvanáct až šestnáct hodin denně. Jsem ale spokojená. Pěstuji pokojové květiny, starám se o psa a o rodinu. Situaci lze zvládnout, pokud si člověk najde něco, čím se odreaguje,“ uzavírá Macháčková.