Na rozloze 3 000 m² nově sídlí centrála společnosti, administrativa, ale také sklady a výroba. Důležitým aspektem při výstavbě byla samozřejmě udržitelnost. Interiér navrhl tým architektonického ateliéru Kareš arch.

Raveo je odborník na pohonnou techniku, automatizaci a robotiku. Nový areál je ukázkou spojení designu, funkčnosti a technologií.

„Stávající zázemí nám vůbec nevyhovovalo z hlediska naší expanze a na pozemcích, kde jsme původně chtěli stavět, bylo obtížné získat stavební povolení. Novou halu jsme koupili jako ruinu a prakticky tři roky kompletně přestavovali bez jediné dotace nebo pobídky,“ popisuje Radek Kaňovský, CEO společnosti Raveo.

Ilustrační foto
Společnosti Fatra loni mírně vzrostly tržby na 4,29 mld.Kč, měla ztrátu milion

Nové prostory slouží jako centrála pro management, administrativu, a především sklady a výrobu. Právě ty plně využívají i pobočky v regionech. Neustálá expanze Raveo je důkazem, že české firmy už dávno nemusí být jen montovnou Evropy.

Velkorysé prostory o rozloze 3 000 m² aktuálně využívá 32 lidí. Interiér kompletně navrhla společnost Kareš arch, která se zabývá funkcionalismem a stavbou vil. Stavba je výjimečná především investicí do prostoru, kde pracují zaměstnanci, a to jak z pohledu komfortu, tak i ergonomie.

Nová hala slouží jako inspirativní důkaz dokonalého spojení designu a funkčnosti a vytváří atmosféru příznivou pro inovace a produktivitu, což dokonale odpovídá kreativnímu duchu společnosti. Při výstavbě nebyla opomenuta ani energetická úspornost. Budova má dvojité zateplení betonového skeletu i střechy a je velmi šetrná z hlediska energií. Na střeše byla nově nainstalovaná fotovoltaika s výkonem 150 kW, která plně pokrývá potřeby areálu.

Náročná obnova

V průběhu přestavby se objevily i výzvy. Ekologická škoda po původním majiteli dosahovala mnoho milionů korun, neboť zanedbával prakticky veškerou údržbu a péči o nemovitost.

„Namísto demolice a stavby zcela nové budovy jsme se rozhodli jít cestou obnovy existujícího objektu. Tato volba se ukázala jako udržitelnější a ekologicky šetrnější alternativa. Snažili jsme se obnovit poškozené části budovy a půdy, což znamenalo náročnou práci. Výsledkem je ale budova, která byla zachráněna před dalším znehodnocením a přispívá k udržitelnosti našeho provozu,“ popisuje Kaňovský.

Kolem budovy je navíc plně dobudovaná zahrada, která zaměstnancům nabízí klidové zóny. Zajímavostí určitě je, že v jedné části majitelé založili sad stromů, které jsou vybrány podle zemí, se kterými Raveo spolupracuje.

„Vybudovali jsme špičkové zázemí pro technologickou firmu z prostoru, který byl v katastrofálním stavu a v areálu, který je zanedbaný,“ komentuje Kaňovský.

Kavárna Park Café u Tržiště pod Kaštany nabízí italskou kávu i výborné dortíky
VIDEO: Kavárna Park Café u Tržiště pod Kaštany nabízí italskou kávu a dortíky

Celková revitalizace areálu i jeho okolí se začíná projevovat. O společnosti RaveoRaveo je ryze český dodavatel pohonné techniky, automatizace a robotizace. Firma byla založená dvěma inženýry, Radkem Kaňovským a Alešem Zapletalem. Pro své zákazníky přináší inovativní a funkční řešení. Dodává pohon tam, kde je to třeba – „od míchačky po družici“.

Dosahuje obratu až 400 milionů ročně, má více než 50 zaměstnanců, kanceláře v Otrokovicích, Hradci Králové, na Slovensku a v Polsku. Firma je schopna přivést do pohybu stroje, plošiny, roboty a mnoho dalšího, a to s použitím nejlepších komponent na trhu. Raveo se vyznačuje tím, že neprodává pouze komponenty, ale nabízí zákazníkům komplexní řešení na míru. Klíčovým prvkem jejich filozofie je tradiční přístup bez dluhů a financování pomocí vlastních zdrojů.

Tak postupovali také při hledání nových prostor pro svou centrálu, ve které by sídlil i sklad a výroba. Partnery má například v Německu, Itálii či na Tchaj-wanu nebo v Koreji. Více informací na RAVEO.cz.