"Zájem je hlavně o základní služby, tedy nakládku, dopravu a vykládku až do bytu," uvedl majitel stěhovací firmy z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku Jan Hromádko. Podle jeho kolegy Jiřího Grebeníčka ze zlínské části Malenovice nejsou výjimkou ani lidé, kteří požadují jen přepravu. "Ostatní věci si zajistí sami," poznamenal. Firmy se pak na stěhováky obracejí jen v menší míře, například na stěhování kanceláří často využívají vlastní pracovníky i techniku.

Důvodem poptávky hlavně po základních službách jsou ceny za stěhování. V důsledku rostoucích cen pohonných hmot a náročné fyzické práce nejsou totiž vůbec nízké. Vzhledem k tomu, že na výslednou platbu má vliv mnoho faktorů, od počtu pater, druhu nábytku až po velikost výtahu v domě, hodně firem využívá princip hodinové sazby. Například cena za vůz a dva pracovníky se pohybuje zhruba od 600 do 750 korun za hodinu, další náklady pak tvoří samotná doprava.

Mezi zákazníky tak převládají hlavně lidé s vyššími příjmy, není to ale pravidlo. "Máme zákazníky z takřka všech sociálních skupin," poznamenal majitel stěhovací firmy ze Zlína Vítězslav Pechtor. Firmy, které mají stěhování jako hlavní či doplňkovou činnost, si ale na nedostatek práce většinou nestěžují. "Máme dost zakázek, takže občas někoho musíme, bohužel, i odmítnout," řekl majitel stěhovací firmy ze Zlína Vítězslav Holub.