Majitelé tanečních škol přes prázdniny nezaháleli a vymýšleli, jak své kurzy zatraktivnit. „Budeme vyučovat tance reaggeton, lou bega,“ sdělil majitel zlínského Tanečního klubu Fortuna Radek Felcman. Nové taneční styly a prvky slibuje i zlínská Taneční škola A. & A. Mědílkovi. „Chceme je ale uchovat v tajnosti, aby byly překvapením pro naše žáky,“ tvrdil majitel Aleš Mědílek.

Jinde lákají klienty zábavou. „Máme v programu takzvaný Pyžamový večer, pak Obrácený večer, kde dámy musejí přijít jako pánové a naopak. Nově budeme přidávat i Dětský večer, kde budou mít účastníci za úkol přijít jako děti do šesti let věku,“ vyjmenoval uherskohradišťský ředitel tanečních kurzů Tomáš Horváth.

Organizátoři tanečních lekcí přicházejí na podzim s nabídkou přímo do škol. „Provádíme nábor formou přednášek na školách,“ řekl Horváth. Dobrá spolupráce se školami je pro podnikatele důležitá. „Někde učitelé sami žáky motivují, za což jsme velmi vděční,“ chválil Mědílek. Taneční školy však nenavštěvují jen školáci. „Obliba kurzů roste u dospělých, ovlivnily je televizní soutěže typu StarDance,“ uvedl Felcman. Extrémně zvýšenou poptávku po kurzech však podle majitelů televize nevyprovokovala. „Spíše připomněla, že se lze zdokonalit v tanečním umění v jakémkoliv věku,“ mínil Mědílek.

Oslovení podnikatelé se shodli na tom, že mít dobrou taneční školu není jen o tancování. „Prostředí musí být odpovídající. Samozřejmě lze provozovat taneční v tělocvičnách a v teplákách, ale nemá to vysokou úroveň,“ podotknul Mědílek. Podle něj by měl kurzy vést profesionál, který má s výukou zkušenosti. „Majitelé by měli být u lekcí osobně přítomni, i když mají šikovné asistenty, zodpovědnost za kvalitu kurzu leží na jejich bedrech,“ vysvětloval.

Nutnost profesionálního jednání potvrzují i další oslovení podnikatelé. „Přistupujeme ke každému jednotlivci individuálně dle jeho fyzických a psychických schopností. Snažíme se udržovat dobrou náladu v kurzech, ale vyžadujeme plnění vyučované látky,“ vyjmenoval zásady své školy Felcman. Podle Horvátha jsou nezbytné i dobré komunikační schopnosti a trpělivost.

Český model klasických tanečních je ve světě ojedinělý. „V zahraničí jde více o tvrdý byznys. U nás podnikání v tomto oboru stále pomáhá tradice, proto nemáme potřebu ani chuť se lidem příliš násilně podbízet,“ uzavřel Mědílek.