Odborníci vybírali z celkem 37 projektů. Teplárna Otrokovice uspěla v kategorii rozvoj soustav zásobování teplem, kde se dostala mezi tři nejlepší. Porotu zaujal projekt, který se týkal nových připojení. „Tato oblast patří k našim prioritám. Do rozšíření a modernizace sítí v Otrokovicích a Napajedlech jsme vloni investovali 32 milionů korun," uvedl předseda představenstva Teplárny Otrokovice Petr Jeník.

Teplárna v loňském roce rozšířila síť teplovodu v městské památkové zóně v Napajedlech, kde vybudovala nové rozvody a získala nové odběratele. Kromě řeznictví, restaurace nebo farního úřadu se připojily i dvě základní školy, kde centrální zdroj tepla nahradil dosluhující plynové kotelny.

V Otrokovicích začala teplárna dodávat teplo do nové nákupní galerie a největší akcí za téměř osmnáct milionů byla výstavba nových rozvodů a rekonstrukce v průmyslové zóně bývalého Moravanu. Na realizaci akce získala teplárna dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 4,7 milionu. Tento krok přinese snížení tepelných ztrát a umožní připojení dalších firem. Nyní jsou v areálu skladové a výrobní haly, mezi významné odběratele teplárny patří výrobce letadel, společnost ZLIN Aircraft.

V uplynulých 12 ročnících soutěže byly na Projekt roku v soustavách zásobování teplem a chladem nominovány celkem 103 projekty. Teplárna Otrokovice se do užší nominace dostala v historii soutěže poprvé. Vyhlášení výsledků proběhlo 21. dubna v rámci Dnů teplárenství a energetiky v Hradci Králové. V kategorii rozvoj soustav zásobování teplem nakonec zvítězil projekt teplofikace Teplic. (hed)

Akciová společnost Teplárna Otrokovice zásobuje teplem na devět tisíc domácností, průmyslové podniky, školy, obchodní centra a další instituce v Otrokovicích, Zlíně–Malenovicích a Napajedlech. K největším odběratelům patří společnosti Continental Barum, Fatra a Toma. Elektrickou energii vyrábí teplárna v režimu kombinované výroby elektřiny a tepla, který zaručuje nejvyšší možnou efektivitu provozu a je šetrný k životnímu prostředí. Teplárna Otrokovice patří do skupiny Lama Energy Group, jež působí jako producent a dodavatel zemního plynu, elektrické energie a jako virtuální mobilní operátor. Skupina se zabývá i těžbou plynu u Břeclavi a těžbou ropy v Kanadě.