Vinotéka v kraji slivovice

„Pití vína zažívá celosvětový boom, a to se promítá i zde na Valašsku,“ říká majitel podniku Radek Vraj, který má za sebou úspěšnou kariéru trenéra dostihových koní. V roce 2001 se dokonce stal Šampionem trenérů. Tímto titulem se může pyšnit trenér, jenž v konkrétním roce vyhrál nejvíce dostihů.
„Povolání to bylo velmi náročné jak na čas, tak i na psychiku,“ zamýšlí se podnikatel. Práce s vínem ho ale baví a dnes už je zákazníky považován za odborníka. Rád jim doporučuje, aby vyzkoušeli různé odrůdy a našli si sami jim vyhovující chuť.

Podnik převzal po tchyni

Obchod převzal od své tchyně, která odešla do důchodu. Přeorientovat se musel doslova za pochodu. „Vzdělával jsem se nejen praxí, ale i z odborné literatury. Pokud například v restauraci jen řeknou, že mají v nabídce červené a bílé víno, je to známka toho, že vínu vůbec nerozumí,“ pokračuje Vraj.

Každou chvíli odbíhá podnikatel k zákazníkům dožadujícím se burčáku. Ten má označený jako částečně zkvašený hroznový mošt z dovozu.

„Pokud je hrozno pro burčák dovezeno ze zahraničí, nesmí být nápoj označený jako burčák. Pro lidi je to ale samozřejmě burčák a je úplně jedno, jestli byl vyroben z hroznů vyrostených za Dunajem nebo před Dunajem,“ směje se Vraj a kroutí hlavou nad směrnicí udávající, jak se má anebo nemá částečně zkvašeny hroznový mošt jmenovat. Přesto, že zájem o víno roste i na Valašsku, o otevření dalšího podniku Vraj neuvažuje.

Snahou je zlepšit služby

„Raději se zaměříme na zlepšování a rozšiřování služeb vsetínské prodejny. Už dnes si u nás mohou zákazníci vedle kvalitního vína koupit i značkovou čokoládu, čaj nebo kávu,“ dodal majitel vinotéky a bývalý dostihový trenér Vraj.