Nové vybavení a komfort pro klienty

Jednou z klientek je dvaaosmdesátiletá Marie Rožnovjáková, která ve vizovickém domově žije již více než dva roky.

„Moc hezký pokojíček. Máme to tu moc pěkňučké. Mám aj poličku, kde mám vystavenů svoju sbírku andělíčků,“ říká paní Marie s nadšením. Nový provozovatel se postaral nejen o modernizaci vnitřních prostor, ale také o výměnu veškerého nábytku v pokojích klientů.

„Vyměnili jsme všem klientům již nevyhovující postele za zdravotnická lůžka LINET, měníme také veškerý nábytek v pokojích klientů tak, aby se cítili jako doma. Nově vybavujeme také společenské místnosti,“ uvádí ředitelka domova Michaela Pavlůsková.

Kvalitní péče a respekt ke klientům

Clementas klade důraz na individualizovanou péči a respekt ke klientovi, jeho potřebám a životnímu příběhu.

„Jsem moc ráda, že mohu spolupracovat se stávajícím týmem domova, kde jsem našla spoustu „srdcařů“ – lidí, kteří mají vřelý vztah ke své práci, ke svým klientům a moc si vážím jejich nasazení,“ dodává Pavlůsková.

Provozní ředitelka Clementas, Bohdana Zvěřinská, přibližuje další plány firmy: „Naším cílem je udělat život klientům v domově příjemnější, proto Clementas chystá v nejbližších letech investice v řádech desítek milionů korun. Chtěli bychom například zřídit další výstup na zahradu domova tak, aby byl pro klienty snadnější.“

Clementas expanduje a zlepšuje služby

Firma Clementas patří mezi nejzkušenější poskytovatele sociálních služeb v České republice a neustále rozšiřuje své působení. Na podzim tohoto roku otevře nový domov v Hředlích u Berouna, další domov staví v Příboře a připravuje další dva domovy v Moravskoslezském kraji.

„Na konci roku budeme pečovat o 1000 klientů. Snažíme se respektovat individualitu a poskytovat jim sociální službu tak, aby u nás byli opravdu jako doma,“ uzavírá Zvěřinská. Clementas spolupracuje s městy a kraji, účastní se komunitního plánování a je členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

Vizovický domov se zvláštním režimem klientům poskytne důstojné a pohodlné prostředí pro jejich každodenní život, kvalitní péči a moderní vybavení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bouřky ve Zlínském kraji 30. 6. 2024

Bouřky ve Zlínském kraji 30. 6. 2024 | Video: Jana Vozárová, Tomáš Fuk, Rašková Zuzana