Nyní bude veřejnosti otevřená až do 27. června denně od 10 do 19 hodin.

„Výstava měla skvělý rozjezd, během tří týdnů od zahájení ji viděla více jak tisícovka návštěvníků, což je u tohoto typu akcí vysoce nadprůměrné. Bohužel právě v okamžiku, kdy k nám začali přijíždět zájemci i ze vzdálenějších části Moravy, kteří se o této možnosti doslechli, jsme museli zavřít. Doufáme, že na velkou vlnu zájmu z prosince navážeme. Výstava je opravdu výjimečná, v takovém rozsahu dnes Jan Saudek běžně nevystavuje,“ uvedl Pavel Chmelík z Galerie Artrium, která společně s Obchodním domem Zlín výstavu pořádá.

Saudkovy fotografie jsou k vidění v prvním podlaží Obchodního domu v prodejní galerii, která byla zřízena speciálně pro účel výstavy. Sám fotograf ji v prosinci přijel symbolicky otevřít a setkat se se svými příznivci.

„Měl jsem stovky výstav, ale nikdy, za tak obtížné situace, žádnou tak úspěšnou – a ještě navíc v mé rodné zemi. Navíc v sousedství velkého hotelu, kde jsem před lety počal jednoho z mých synů,“ svěřil se při příležitosti otevření výstavy slavný fotograf, jenž ocenil i velkorysé prostory galerie.

Zlín ožil, do ulic se vrací další zákazníci. Otevřely se obchody.
VIDEO: Otevřeno! Do obchodů i ulic Zlína se vrátil život. Podívejte se

„To místo je krásné! Vždycky si vzpomenu, jak vypadaly obchodní domy před čtyřiceti lety. Každý, kdo říká, že tehdy bývalo líp, ztratil paměť. Líp je teď,“ prohlásil fotograf.

Výstava nazvaná „85“ představuje při příležitosti nedávných 85. narozenin Jana Saudka celkem 85 jeho fotografií. Jde o pečlivě vybraný průřez od nejstarších témat spjatých se vzpomínkami na dětství či známými figurálními motivy zasazenými do průmyslové krajiny až po poslední díla, v nichž Jan Saudek svým osobitým až provokativním způsobem zachycuje ženské tělo jako oslavu jeho krásy a přirozenosti.

Vystaveny jsou i některé z ikonických fotografií, dobře známých široké veřejnosti. Sběratelé a milovníci umění mohou všechny vystavené originály také zakoupit. V prodeji jsou i vybrané knihy, sběratelské plakáty nebo pohlednice.

Jan Saudek je označován za nejvýznamnějšího žijícího českého fotografa a řadí se mezi desítku nejlepších žijících světových fotografů.

„Je nám ctí, že můžeme pro vystavení jeho díla poskytnout naše prostory. Již nyní plánujeme s galerií Artrium další zajímavou akci na letní prázdniny. Mohu prozradit, že bude velmi lákavá pro rodiny s dětmi,“ dodala manažerka Obchodního domu Soňa Ondřejová.

Výstava fotografií Jana Saudka je otevřená denně od 10 do 19 hodin. Pro skupiny je možné předem objednat komentovanou prohlídku.