Kurz bruslení, který začíná v září a trvá do března, vedou profesionální instruktoři. „Krasobruslení vede trenérka z Uherského Hradiště, které pomáhá asistentka s licencí. Bruslení pro začátečníky a hokejisty řídí dva trenéři, přičemž máme ještě další instruktory v záloze. Těší nás, že se nám škola bruslení na rozdíl od měst, jako jsou Uherské Hradiště či Uherský Ostroh, podařila rozjet v takové míře,“ popsal manažer Hokejového klubu v Kroměříži Karel Holík. Škola bruslení není podle něj určena pouze pro ty, kteří by se chtěli v budoucnosti věnovat hokeji nebo krasobruslení.

„Myšlenka je taková, aby se lidé, případně děti seznámili s ledovou plochou. Bruslení je totiž pro člověka atypický pohyb a musí si na něj zvykat. Žáci se proto neučí jen jeho techniku, ale třeba i pády, to, jak z ledu vstát a podobně. Zájemci si proto mohou přijít vyzkoušet pár lekcí a teprve poté se rozhodnout, zda kurz bruslení a krasobruslení absolvují,“ řekl Holík.

Současný kurz navštěvuje celkem dvaačtyřicet kluků a sedmnáct dívek. „Noví zájemci se stále hlásí. Na kurzu jsou rozděleni do skupinek pro začátečníky, pokročilé, pro budoucí hokejisty a krasobruslaře,“ dodal provozovatel školy bruslení.

Kurz mohou žáci navštěvovat třikrát týdně, a to po hodině ve středu, v sobotu a neděli. „Už se u nás učila bruslit jedna dívka, která nyní chodí do šesté třídy a hraje s chlapeckým družstvem hokej,“ pochlubil se manažer.

Součástí poplatku za kurz je i jedna výhoda. „Každý člen školy může chodit na bruslení pro veřejnost či hokejové zápasy v Kroměříži zdarma,“ doplnil Holík.
Věk zájemce o školu bruslení není omezený. „Nejmladší dva žáci mají tři a čtyři roky. Je ale pravda, že jeden z nich ještě bruslí za pomoci tatínka nebo maminky. Ale máme tu i starší žáky, kteří se prostě chtějí jenom naučit bruslit. Nejlepší motorický věk pro začátek s bruslením je asi osm let. To už člověk svoje tělo plně ovládá,“ vysvětlil manažer klubu.