Čtyřiadvacetiletý muž ze Vsetína začal vytvářet www stránky už za studií

Přesto, že má Tomáš rád sport, své oblíbené vyjížďky na horském kole musel razantně omezit. „Dáváme dohromady průměrně šest zakázek měsíčně. Tento počet neustále roste, takže v práci trávím i čtrnáct hodin denně,“ prozradil podnikatel, který se zaměřil na výrobu internetových stránek. Zabývat se jimi začal už při studiích na Vyšší odborné škole v Brně, kdy se mu dařilo získávat první zakázky.

„V té době jsem pracoval hlavně pro známé a kamarády. Ale také pro zákazníky, jakými byly například hokejové kluby,“ pokračoval Novosad. Připomněl, že vytvořil třeba internetovou prezentaci vsetínského anebo znojemského hokejového týmu. I když se mohlo zdát, že po boomu v roce 2000, kdy se vyrábělo webových prezentací nejvíce, přišel útlum, o nedostatek práce Novosad obavy nemá.

Práce je tolik, že dokonce musel přijmout další pracovní sílu. „Spousta firem si teprve nyní uvědomuje nutnost webových prezentací. Mnozí zase internetové stránky potřebují modernizovat, aby plnily svůj účel,“ říká Tomáš a ukazuje nejnovější práce své firmy. Z nich je patrné, že prezentace se snaží vytvářet tak, aby byly především dokonale přehledné. Volí spíše střídmou grafiku. „Důležité také je stránky optimalizovat tak, aby se ve vyhledávačích zobrazovaly na předních místech. Jinak totiž naše práce nemá žádný smysl,“ přidal jednu ze svých zásadních zkušeností Novosad.