Firma podala už v květnu nabídku do tendru na dodávku respirátorů třídy ochrany FFP2 v počtu až dvacet milionu kusů, podle podmínek soutěže se obecně stává výhercem ten, jehož cena je nejnižší a disponuje evropským certifikátem CE.

„Naše respirátory byly certifikovány ve VÚBP Praha, splňují tak přísná kritéria evropské normy. Obsahují nanovlákno, jsou tedy určitou nadstavbou oproti požadavkům stanovených normou zaměřenou na ochranu proti virům,“ upozornil generální ředitel společnosti Tomáš Dudák.

Ilustrační foto
Přitvrdíme, vzkazují rebelům strážníci

Firma prozatím od státu získala objednávku na jeden měsíc o objemu 1,5 milionů kusů respirátorů.

"Doufáme, že do konce roku obdržíme ještě další,“ dodal Tomáš Dudák s tím, že se společnosti podařilo rozjet výrobu v opravdu rekordním čase a zajistit měsíční výrobní kapacity na tři miliony respirátorů.

Hlavně pro nemocnice

Akciová společnost SPUR dodává své respirátory SpurTex® především do nemocnic a municipalit primárně v Česku, menší část produkce je pak určena pro prodej koncovým zákazníkům přes internetové stránky prodejců i nově založený vlastní e-shop.

„Lidé mají zájem o respirátory, ale i roušky šité z viskózy, které jsou příjemné na nošení, dobře se v nich dýchá a jsou také opatřeny nanotextilií, tedy jsou funkční po celou dobu jejich užívání,“ vysvětlil Tomáš Dudák.