Ve zprávě zaslané médiím o tom informovala mluvčí Zlínského kraje Soňa Ličková.

Digitalizace napříč obory

„Jednáme se společnostmi působícími v oborech s vysokou přidanou hodnotou, jako je digitální marketing, data, programování či softwarová architektura. Na této platformě chceme najít průsečíky mezi krajem, podnikateli a vysokou školou. Naší vizí je vybudovat ve Zlíně IT čtvrť a přinést do regionu nové investory,“ řekl náměstek hejtmana pro finance, majetek a rozvoj podnikání David Vychytil.

Radní pro digitalizaci Jiří Jaroš zdůraznil, že jednou z hlavních priorit současné krajské koalice je digitalizace napříč obory.

„Chceme získat peníze pro náš kraj, abychom mohli vybudovat 5G sítě zaměřené nejen na průmysl, ale také na dopravu, bezpečnost, cestovní ruch, sociální péči, zdravotnictví včetně eHealthu a další obory,“ přiblížil radní Jiří Jaroš.

Titul Inovační firma roku míří do Rožnova
Titul Inovační firma roku míří do Rožnova

Předseda výboru pro rozvoj podnikatelských aktivit Tomáš Janča připomněl, že od letošního akademického roku běží na zlínské univerzitě z iniciativy kraje výuka blockchainu (online kniha účetních záznamů, specifický druh online databáze – pozn. red.), který skýtá široký potenciál využití v logistice, v bankovnictví i v dalších odvětvích.

„Rozjíždíme mnoho aktivit zaměřených na uplatnění blockchainu v praxi,“ sdělil Janča.

Kraj už například uspořádal vzdělávací seminář vedený softwarovým architektem Tomášem Svobodou a chystá další akce.