VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

3.6.2015

FOTO: Tři osobní vozy hořely ve středu odpoledne ve Zlíně

Zlín - Celkem tři osobní vozy zničily ve středu ve Zlíně plameny za jedno odpoledne. K prvnímu požáru osobního vozu došlo krátce před 14. hodinou na Třídě T. Bati. I když hasiči dorazili na místo události krátce po vzniku požáru, přesto oheň stačil zcela zničit motor a přední část interiéru.

31.5.2015

Úder blesku zastavil v sobotu trolejbusy v části sítě MHD

Zlín – Sobotní odpolední bouřka 30. května 2015 měla nepříjemný dopad na cestující v městské hromadné dopravě. Zásah blesku vyřadil přibližně na půl hodiny napájení trolejí v úseku mezi Loukami a malenovickou cihelnou a způsobil zpoždění některých spojů na linkách 2 a 6.

29.5.2015

Poblíž lesa u Rackové hořel seník

Racková – Nedaleko hájenky na okraji Rackové hořel v noci ze čtvrtka na pátek seník. Včas zasáhli dobrovolní hasiči z Rackové, kteří byli na místě jako první. Díky jejich zásahu se oheň nerozšířil do blízkého lesa.

28.5.2015

Devatenáctiletý mladík přiznal, že založil pondělní požár ve Hvozdné

Zlínsko – Policie už má pachatele pondělního mohutného požáru v obci Hvozdná na Zlínsku, který způsobil na rodinném domě a dvou vozidlech škody za více jak 4 miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO
25.5.2015

Šestimilionová škoda vznikla při požáru domu a vozidel ve Hvozdné

Hvozdná – „Když jsem viděla, jak stojí venku a hoří jim jejich dům, bylo mi jich strašně líto. Takoví příjemní a milí lidé, tohle si určitě nezasloužili," komentovala rozsáhlý noční požár rodinného domu a dvou osobních vozidel ve Hvozdné na Zlínsku jedna ze sousedek. Drama se začalo odehrávat v pondělí po druhé hodině ráno.

21.5.2015

Noční požár nakladače zavinila technická závada na elektroinstalaci

Napajedla – V noci na čtvrtek krátce po 1 hodině obdrželi hasiči hlášení o požáru nakladače v Napajedlích v bývalém zemědělském výrobním areálu v Prusinkách.

20.5.2015

Požár „kadibudky". Uhašeno za pár minut

Bratřejov – Haló? To jsou hasiči? U Bratřejova hoří kadibudka. Tak nějak mohl vypadat úterní odpolední telefonát na tísňovou linku. A nebyl to žádný žert, ale holá pravda.

19.5.2015

Ze stodoly zbyly po požáru jen zbytky

Doubravy – Ze stodoly, která hořela v noci z pondělí na úterý v Doubravách na Zlínsku, zůstaly jen zbytky. Při požáru zahynulo i několik kusů drůbeže, technika je zničená. Na blízký dům se ale oheň nerozšířil.

17.5.2015

Ve Fryštáku shořelo osobní vozidlo. Příčinu vzniku požáru zjistí vyšetřovatelé

Fryšták – V sobotu krátce před půl desátou večer vyjížděli profesionální hasiči z centrální stanice Zlín k požáru osobního vozidla v obci Fryšták. Jednalo se o vozidlo, které bylo poháněné CNG.

9.5.2015

U Štípy shořela felicie, někdo ji podpálil

Zlínsko – Zřejmě úmyslně někdo zapálil v sobotu nad ránem auto značky Škoda Felicia. K požáru ohlášenému okolojdoucími vyrazili profesionální hasiči ze Zlína s jednou cisternovou stříkačkou, a to na místo mezi městskou částí Štípa a obcí Hvozdná.

16.4.2015

Zásah v otrokovické teplárně: žhnulo uhlí, nesměly se používat mobily

Otrokovice – S největší pravděpodobností ke žhnutí uloženého paliva došlo včera ráno v otrokovické teplárně. Hasiči na místo vyjeli poté, co jim pracovníci firmy oznámili, že ze zásobníku odstaveného kotle s asi 150 tunami uhlí a uhelného prachu vychází kouř.

8.4.2015

Z torza na zlínském sídlišti šlehaly plameny

Zlín - Pohled na hustý černý dým stoupající z torza obchodního centra se v sobotu dopoledne naskytl obyvatelům zlínského sídliště na Jižních Svazích. Hasiči na místo vyrazili se třemi cisternami a výškovou technikou.

29.3.2015

Kontejnery ve Slušovicích zničily plameny

Slušovice – Kontejnery u jediného kruhového objezdu ve Slušovicích zachvátily plameny, na místo vyrazili hasiči.

28.3.2015

Hasiče zaměstnal požár odpadu v kontejneru

Fryšták – Požár odpadu v kovovém kontejneru u hřbitova ve Fryštáku zaměstnal v sobotu ráno hasiče. Na místo vyrazili jak místní hasiči, tak i zlínští. „Oheň máme pod kontrolou, na místě byla také policie," informoval v sobotu před půl devátou za krajské hasiče Roman Žemlička.

26.3.2015

Výbuch v restauraci v Napajedlích: Baltaci s ním není spojeno

Napajedla – Na nedělní odpoledne po páté hodině v Napajedlích občané jen tak nezapomenou. Zvláště ne hosté a personál restaurace Baltaci. Obrovská detonace a za ní druhá, všude dým a plno kouře. Hosté restaurace Baltaci a její personál vybíhají ven. V kuchyni vybuchl plynový vařič. 

22.3.2015

Výbuch kotle v restauraci v Napajedlích: Na místo výbuchu přiletěl i vrtulník

Napajedla – Výbuch plynového kotle v restauraci v centru Napajedel si v neděli odpoledne vyžádal zranění jedné ženy. S popáleninami byla vrtulníkem transportována do brněnské fakultní nemocnice. Hosté restaurace ani nikdo další nebyl zraněn

AKTUALIZOVÁNO
17.3.2015

Nedopalek cigarety stál ženu život

Zlín – Požár bytu ve Zlíně na Padělkách si v úterních večerních hodinách vyžádal život třiašedesátileté D. K. Přivolaní hasiči při zásahu našli ohořelé ženské tělo. Škoda na zařízení bytu byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčinou požáru byla podle všeho nedbalost ženy.

15.3.2015

Při požáru chatek utrpěl popáleniny

Zlín – S popáleninami skončil v nemocnici v sobotu večer muž, který pobýval ještě s jedním v chatce v zahrádkách v ulici Broučkova ve Zlíně. K požáru tam před jednadvacátou hodinou vyrazili profesionální hasiči z nedaleké centrální stanice, následovaní ještě jednou jednotkou.

15.2.2015

V Podvesné hořela střecha půldomku

Zlín - Půl hodiny před sobotní půlnocí obdrželi zlínští hasiči zprávu o požáru střechy rodinného domu ve Zlíně v části Podvesná VI. Vyhlášený poplach zmobilizoval kromě profesionálů také dobrovolné hasiče ze zlínské místní části Prštné. K požáru vyjely celkem dvě automobilové cisternové stříkačky.

AKTUALIZUJEME
6.2.2015

V obci Trnava nalezen mrtvý muž

Trnava – Krajští kriminalisté od pátečního dopoledne vyšetřují úmrtí jednašedesátiletého muže v obci Trnava. Jeho tělo bylo nalezeno v domku, který museli otevřít krajští hasiči.

11.1.2015

Silný vítr komplikoval likvidaci požáru stohu slámy

Veselá – Požár stohu volně ložené slámy o průměru 50×15 metrů zaměstnal v neděli krátce před 20 hodinou zlínské profesionální hasiče a dobrovolné hasiče ze Slušovic a Zádvěřic. Uložená sláma vzňala na poli mezi obcemi Hvozdná a Veselá na Zlínsku.

11.1.2015

Výbuch zábavní pyrotechniky zakouřil chodbu domu, poničil okna i dveře

Fryšták – Intenzivní zakouření chodby domu, kterému předcházel výbuch, zaměstnal v sobotu v noci hasiče v ulici náměstí Míru ve Fryštáku. Na krajské operační středisko zlínských hasičů byla událost oznámena ve 23.43 hodin.

10.1.2015

Hasiči vyjeli k požáru ve skladu v Napajedlích. Ohlášení spustilo vadné čidlo

Otrokovice – K požáru v objektu skladu průmyslového areálu v ulici 2. května v Napajedlích vyrazila v sobotu jednotka profesionálních hasičů stanice Otrokovice. Ohlášený byl prostřednictvím požární signalizace.

29.12.2014

Pyrotechnici čistí areál s municí i ve sněhu

Vlachovice - Ve Vrběticích na Zlínsku včera napadlo asi pět centimetrů sněhu. Pyrotechnici tam však stále čistí areál, kde vybuchly dva muniční sklady. „Práce budou pokračovat, jen o něco pomaleji," řekl zlínský policejní mluvčí Petr Jaroš. Již dříve pyrotechnici upozorňovali na to, že pokud napadne hodně sněhu, museli by čištění areálu přerušit.

26.12.2014

V Otrokovicích hořelo v autobazaru

Otrokovice – Štěstí v neštěstí měl majitel jednoho z otrokovických autobazarů. Na první svátek vánoční se tu totiž rozhořel požár. K větším škodám nedošlo jen díky všímavosti řidiče MHD a rychlému zásahu hasičů.

25.12.2014

Hasiči měli Štědrý den klidný. Oproti loňsku měli o 24 zásahů méně

Zlínský kraj – Poměrně poklidně probíhal Štědrý den na Zlínsku, alespoň tedy podle počtu výjezdů hasičů. Těch bylo v celém kraji jen deset. Vloni přitom hned 34. Mírnou nepříjemnost zažili například senioři v domě seniorů v Otrokovicích. Hasičům byl odsud elektrickou požární signalizací hlášený požár.

10.12.2014

Další výbuchy posunují lhůtu pro vyčištění muničního areálu

Vlachovice-Vrbětice – Výbuchy ve Vrběticích budou podle ministra vnitra Milana Chovance ještě nějakou dobu pokračovat. Podle informací, které momentálně má, není ale potřeba znovu evakuovat přilehlé obce.

3.12.2014

Další detonace ve Vrběticích vyhnaly obyvatele z jejich domovů

Vlachovice-Vrbětice – To, čeho se každý v okolí Vlachovic-Vrbětic obával, se ve středu o čtvrt na osm ráno vyplnilo. Z areálu bývalých Vlárských strojíren ve Vrběticích se začaly ozývat další neřízené detonace. Stovky detonací opět vyhnaly obyvatele z jejich domovů. Obyvatelé Haluzic a Lipové byli evakuováni do Loučky a do Slavičína.

AKTUALIZOVÁNO
3.12.2014

Opětovné výbuchy vylekaly obyvatele Vrbětic a okolí

Vrbětice /AKTUALIZUJEME, VIDEO/ – Podle informací Valašského deníku, které poskytla starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, došlo ve Vrběticích k neřízenému výbuch v dalším z muničních skladů.

3.11.2014

Rozhodnutí vlády: do Vrbětic na Zlínsku míří armáda

Praha, Vrbětice – Před více než dvěma týdny se začaly ozývat exploze z muničního skladu na Zlínsku. V pondělí vláda rozhodla, že na žádost policie a hasičů na místo pošle sto vojáků. Měli by oblast zabezpečit, aby se do ní nedostali náhodní kolemjdoucí nebo zvědavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT