Bylo krátce před čtvrtou ráno, když obyvatele Mikulůvky probudilo praskání skla. Z okna pak viděli šlehat obrovské plameny, které vycházely z nedalekého statku. „Manželka se podívala z okna a viděla, že hoří dům. Tak jsme rychle zavolali hasiče a vyběhli ven. Chvilku jsme čekali a pak už přijeli hasiči a začal celý kolotoč,“ popisoval událost místní hospodský.

Přestože první auto záchranářů dorazilo již za deset minut, byl celý statek už v plamenech. Hasiči tak prakticky už neměli co zachraňovat. „Soustředili jsme se proto na ochranu vedlejšího domku, který byl celoročně obývaný. Oheň však dům částečně poškodil. Jeho majitelka si musela najít náhradní ubytování,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Záchranáře však trápila další věc. Nemohli totiž nikde najít majitele statku. „U prvního a zcela zničeného domu policie našla jeho osobní věci. Celou dobu jsme společně s policií po něm pátrali,“ řekl dále mluvčí.

Asi po sedmi hodinách se hasičům podařilo oheň zlikvidovat. Unavené záchranáře tak vystřídali jejich kolegové. Ti pak postupně začali rozebírat ruiny vyhořelé stodoly. Krátce před devátou se stalo to, čeho se všichni obávali. V jejích troskách našli hasiči lidské torzo. Pravděpodobně patřilo třiatřicetiletému majiteli domu. „Sousedé jej u statku naposled viděli kolem desáté večer.

Jestli ale skutečně patřilo majiteli objektu, nám ještě prokáže soudní pitva,“ informovala mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová. To, zda byl ve chvíli, kdy hořelo, s mužem ještě někdo, policie ještě musí prošetřit.

Na místo se již dopoledne sjeli také zdrcení příbuzní třiatřicetile tého muže.„Byl to můj synovec. Švagrová mě ve čtyři ráno vzbudila, že tu hoří. Podíval jsem se z okna a viděl obrovský žár. Něco takového jsem ještě neviděl. On to tady zdědil a staral se o to. A tak to dopadlo. Je to hrozná tragédie,“ řekl se slzami v očích strýc zemřelého muže.

Odpoledne dorazil na požářiště i vyšetřovatel hasičů. Povolaný byl také speciálně vycvičený pes, který by mohl pomoci rozluštit, proč začalo ve stodole hořet. Hasiči zatím vyloučili, že by za to mohla závada na elektroinstalaci. Šetření dále pokračuje.