Druhý stupeň poplachu

Na místě zasahovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, požár měly pod kontrolou během dvou hodin. Přesto byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Podle mluvčího krajských hasičů Libora Netopila nebyl při požáru nikdo zraněn. Příčina ohně a výše způsobené škody jsou předmětem vyšetřování.

„Všichni tady říkali, že to byla otázka času, než to začne hořet. Snad to nebude velká škoda," komentoval přihlížející obyvatel sousední obce Neubuz Josef Sedláček. Horší by podle něj bylo, kdyby chytly obytné buňky, které tam jsou. Sám si nejdřív všiml lehkého dýmu po třetí hodině odpoledne. „Pak se to rozhořelo," dodal.

Zdroj: DENÍK/Jana Zavadilová

„Šel jsem jenom kolem a viděl jsem, že to tady začalo hořet. Asi nějaké plasty," hádal na místě místní mladík Michal Mrnuštík.

Hořela skládka plastů a pneumatik. Požár zasáhl plochu volné skládky lisovaných plastů, okraje uskladněných pneumatik a částečně i dřevěné přístavky, které se v tomto prostoru nacházely o rozloze 50×50 metrů. Hustý černý dým, který z požářiště stoupal, se naštěstí podle hasičů táhl na lesy a paseky, nikoliv na blízké obce. „O situaci jsme informovali starosty okolních obcí, počítáme také s kontrolním měřením zplodin hoření v ovzduší," zdůraznil mluvčí hasičů Libor Netopil.

Jak se podařilo na místě Deníku zjistit, pozemky patří rodině Budilů. „Nebudeme se k tomu nijak vyjadřovat," zněla odpověď Petra Budila na vzniklou situaci. Jeho otec nakonec prozradil, že prostor pronajali soukromé firmě. Krátce před uhašením se Jindřich Vlček, majitel společnosti Benetra Vsetín s.r.o. která má prostor v nájmu, dostavil k místu skládky.

„Nevím, co se mohlo stát," reagoval bezprostředně po svém příjezdu. Později zmínil, že na ploše kterou má stále pronajatou, třídili materiál.

Dohlídku nad požářištěm budou podle mluvčího krajských hasičů Libora Netopila provádět hasiči ze Slušovic a Všeminy do středečních ranních hodin.

„Na místě byli také policejní vyšetřovatelé a vyšetřovatel hasičů, který provedl zadokumentování ohledání místa události. Bavit se nyní o samotné příčině požáru nebo o výši způsobené škody je zatím předčasné," doplnil ještě za hasiče Libor Netopil.