Událost byla hasičům nahlášena krátce po jedné hodině ranní. „Už z dálky byl vidět mohutný požár a šlehající plameny. Hasiči bleskově rozvinuli vodní vedení a snažili se požár rychle lokalizovat. Plameny nakonec zničily Volkswagen Touran a Caravella a další dvě, Volkswagen Touran a Škoda Felicia, poškodil vysoký žár. Shořel také přívěsný vozík,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Protože vyšetřovatel pojal podezření, že auta někdo úmyslně zapálil, byla na místo povolaná i policie, včetně speciálně vycvičeného psa Draka. Ten toto podezření potvrdil.

„Na místě našel stopu po hořlavé látce. Případem se proto nyní zabývá oddělení obecné kriminality. Máme podezření na spáchání trestného činu poškození cizí věci, za který pachateli hrozí až tři roky ve vězení,“ upozornila mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

Auta patřila jedné z taxislužeb, která měla zajišťovat dopravu v průběhu vizovického rockového festivalu. Majiteli vozů vznikla škoda za více než půl milionu korun, majiteli autoservisu přibližně za dvacet tisíc. Podle mluvčího společnosti, které poničené taxíky patří, Milana Nováka, za vším stojí konkurenční boj. „Tím jsem si jistý. Je to pokus nás odstavit, zvlášť, když zajišťujeme výhradní dovoz pro rockový festival. Naštěstí nás to ale nijak neohrozilo a jedeme dál,“ reagoval tiskový mluvčí společnosti.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.