„Majitelka ráno v domě ucítila kouř. Když pak otevřela dveře od garáže, vyvalil na ni hustý dým a pak uviděla plameny v autě,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Původně chtěla vyjet s autem z garáže, ale tuto myšlenku nakonec zavrhla a rychle za sebou zavřela dveře. „Svým správným počínáním tak utlumila plameny v uzavřené místnosti a ihned přivolala na pomoc hasiče,“ pochválil mluvčí.

Jednotka z Luhačovic tou dobou zasahovala po úniku nafty na kruhovém silničním objezdu v centru města. Okamžitě práci přerušili a vyjeli k požáru. Na místě byli do pěti minut a oheň rychle uhasili. Včas se jim podařilo zabránit rozšíření plamenů do obytných prostor domu. „Žena byla z celé události tak šokovaná, že jí museli hasiči přivolat i zdravotníky, kteří jí dali tišící prostředky,“ poznamenal dále Mitáček

Jen pár měsíců zcela nový vůz byl požárem značně poškozen v přední a motorové části. Škoda byla odhadnuta na čtyři sta tisíc korun. Vyšetřovatel pak zjistil, že na vině byla technická závada na elektroinstalaci vozu.

Vyhrajte vstupenky na Truck sraz v Březůvkách

Soutěž o lístky na sraz a doprovodný program, který se koná v sobotu 21. srpna.

Více informací o soutěži a samotné akci zde!