O požáru v osmipatrovém bytovém domě byli hasiči informováni kolem půl dvanácté. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní záchranáři. „Na místě zjistili, že hoří byt v pátém patře. Následkem kouře, který se dostal také na společnou chodbu, se podařilo evakuovat pouze spodní etáže. Lidé z horních pater museli zůstat ve svých bytech nebo přejít k sousedům,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Důvod požáru zatím není zcela jasný. „Ptali jsme se obyvatel, co by mohlo být příčinou. Byli však ve stavu, kdy nám nebyli schopni přesně vypovědět, co se stalo. S největší pravděpodobností k němu však došlo proto, že byli oba muži žijící v bytě silně pod vlivem alkoholu,“ uvedl Mitáček.

Sousedi, kteří na místě přihlíželi hašení, vypověděli, že láska k alkoholu byla u obou mužů zcela evidentní. „Pravidelně byli opití,“ sdělili.

Na místě došlo ke zranění mladého muže, a to přímo v bytě, kde hořelo. „Jeho otec se lehce nadýchal kouře, ale zůstává na místě. Mladíka už odvezla zdravotnická záchranná služba po ošetření do nemocnice,“ přiblížil Mitáček. Požár na Jižních Svazích je v tuto chvíli zlikvidovaný a hasiči provádějí odvětrání celého domu. Lidé se tím pádem mohou už postupně vracet do svých bytů.