„Ten první případ se stal v Biskupicích ve čtvrtek dopoledne. Majitel vozidla převážel na tažném vozíku dřevo. Terén byl ale bahnitý a on i s autem zapadl. Došlo k zahrabání automobilu tak hluboko, že půda přitlačila horký výfuk na spodek karoserie a vůz začal hořet,“ uvedl za hasiče Zlínského kraje Vít Rušar.

Záchranáři po příjezdu na místo požár uhasili. „Při zásahu na vozidle nebyl nikdo zraněn. Škoda na autě byla vyčíslena asi na dvacet tisíc korun,“ sdělil Rušar.

To v druhém případě, který se stal kolem třetí hodiny ranní ze čtvrtka na pátek mezi obcemi Ludkovice a Řetěchov, byla škoda několikanásobně vyšší. „I tady zasahovali profesionální společně s dobrovolnými hasiči. Auto bylo požárem téměř zničeno,“ poznamenal Rušar.

Nehoda osobního auta BMW X5 naštěstí skončila pouze jedním lehkým zraněním. „Šestatřicetiletý řidič tvrdí, že z ničeho nic začalo hořet v motorové části vozu. Muž kvůli hustému kouři ztratil orientaci a sjel vpravo mimo vozovku,“ řekla mluvčí krajské policie Jana Bartíková. Doplnila, že muž zastavil asi po dvaceti metrech jízdy. „Řidič se lehce zranil, když vystupoval z hořícího vozu a záchranáři jej odvezli do zlínské nemocnice. Dá se říct, že vystoupil za pět minut dvanáct. Ihned potom se totiž celé auto vzňalo a dohašovali ho zlínští hasiči,“ popsala Bartíková. Podle ní se škoda na vozidle pohybuje kolem sto padesáti tisíc korun.

„Luhačovičtí policisté řidiči udělali dechovou zkoušku, která byla negativní. Zlínští policisté se nyní touto havárií zabývají. Mimo jiné zjišťují přesnou příčinu i míru zavinění,“ konstatovala Bartíková. Okolnosti vznícení prý nejsou úplně známé.