Než na místo dorazili záchranáři, zasáhla u požáru hlídka strážníků. Ti použili svůj ruční hasicí přístroj ze služebního auta. „Dvoukilová náplň však nestačila zvládnout sílící plameny a další hasicí přístroj poskytl projíždějící taxikář,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Díky jejich zásahu se podařilo uchránit vedle stojící osobní auto před poškozením. O pár minut později na místo dorazili hasiči, kterým se plameny podařilo dostat pod kontrolu až za použití vysokotlakého vodního vedení. „Museli jsme násilím otevřít kapotu motoru, aby se dostali přímo k ohnisku požáru,“ podotkl mluvčí.

Po uhašení ohně byl však u vozu cítit plyn. To podle Mitáčka vzápětí potvrdil svým hlasitým varovným tónem i mobilní detektor. Neoznačené auto, provozované na alternativní plynový pohon, tak bylo nutné navíc zabezpečit před dalšími problémy. „Protože se ale otvíralo jen za použití dálkového ovladače, který byl po požáru nepoužitelný, museli jsme rozbít malé okénko u spolujezdce, abychom se dostali do vozu a uzavřeli přívod plynu z tlakové nádoby za zadním sedadlem,“ vysvětlil mluvčí.

Plameny poškodily především motorový prostor, ale také částečně palubní desku auta, navíc celý interiér byl znečištěn kouřem. „Příčina vzniku požáru je nadále v šetření a požárem způsobená škoda byl na třicet tisíc korun,“ uzavřel Mitáček.