Mladým lidem se počítač naštěstí podařilo včas uhasit hasícím přístrojem a pak ho vyhodili oknem ven. Za požár mohla technická závada.

Podle mluvčího hasičů Iva Mitáčka nejsou tyto typy požárů vůbec ojedinělé.

„Naopak, požáry domácích spotřebičů patří k velmi častým událostem, které však mohou napáchat značné škody, a nebo značně potrápit jejich majitele,“ konstatoval mluvčí.

Podle něj i zařízení, která nejsou pod nijak vysokým napětím, mohou být potencionálním nebezpečím pro vznik požáru.

„V uplynulých letech jsme měli například požáry, které způsobily mobilní telefony, dálkově ovládané hračky nebo dobíjecí zařízení na baterie,“ vyjmenoval Mitáček.

Přestože se hasiči vždy nedozví o všech událostech, protože si je často lidé uhasí s vlastní pomocí, jsou tyto požáry dost nebezpečné.

„Pokud začne hořet v noci nebo v domě nepřítomnosti obyvatelů domácností, mohou jak přijít i o střechu nad hlavou, tak to samozřejmě může mít i tragické následky,“ podotkl Mitáček.

Právě o střechu nad hlavou tak například málem letos přišli majitelé čerstvě zrekonstruovaného domu z Bělova na Otrokovicku. Nebyli totiž doma, když jim začaly v obývacím pokoji hořet elektronické klávesy. Oheň zrovna přeskočil na sedací soupravu, když se vrátili domů. Včas tak stihli požár uhasit. Přesto však už oheň stačil napáchat škodu za čtvrt milionu korun.

„Závada na elektronice nebo technická závada, která je způsobená buď stářím přístroje, nebo jeho poškozením. To jsou nejčastěji zjišťované příčiny těchto požárů. Není však nic neobvyklé, že za požár mohou i sami lidé, kteří si při používání spotřebičů neřídí pravidly z návodů a rad výrobce zařízení,“ upozornil mluvčí.