Avízo o požáru obdrželi hasiči několik minut před patnáctou hodinou. „Na místo vyrazila jednotka hasičů z Rožnova se dvěma cisternami. Zjistili, že plameny zachvátily pod vrcholem Pindula polský nákladní tahač Renault s návěsem a nákladem plechů,“ informoval mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Ze sousedního kraje přijeli na pomoc záchranáři z Nového Jičína, Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. „Mohutný požár celého tahače byl vidět už z dálky. Plameny se začaly rozšiřovat na návěs s nákladem. Oheň navíc umocnila exploze jedné převážené tlakové nádoby,“ popisoval Mitáček.

Hasiči rychle natáhli vysokotlaké vodní vedení a požár se jim podařilo zkrotit asi po dvaceti minutách. Po další hodině prací spojených s hašením a ochlazováním palivových nádrží se podařilo plameny zcela udolat.

Sálavému žáru neuniklo ani oplocení blízké dřevěnice, u které řidič kamion odstavil. „Žár poškodil také přípojky elektrického i telefonního vedení. Nikdo ale nebyl zraněn,“ bilancoval mluvčí.

Vyšetřovateli hasičů řidič uvedl, že při stoupání na Pindulu zjistil závadu na kamionu. „Soupravu odstavil u krajnice a zvedl kabinu. Při kontrole motoru ale vyšlehly plameny, které kompletně pohltily jak tahač, tak i část návěsu s nákladem,“ vylíčil Mitáček. S tím, že část návěsu a náklad se nakonec podařilo zachránit. V noci na čtvrtek dorazil na místo majitel nákladního vozu, který vyčíslil způsobenou škodu na půl milionu korun. Z Polska také vyrazil náhradní vůz, který zajistil odvoz nákladu plechů.

Odstavený a zničený kamion vytvořil překážku v provozu. „Doprava na hlavním silničním tahu se nejprve asi na hodinu zcela zastavila, osobní vozy jsme odkláněli na starou frenštátskou cestu. Poté se jezdilo kyvadlově jen v jednom pruhu,“ uvedl ředitel rožnovské Městské policie Daniel Vašut. Doplnil, že strážníci usměrňovali dopravu na místě v průběhu všech likvidačních prací až do čtvrtečních časných ranních hodin.