„Už jsem spal, když mě probudila siréna. Rychle jsem zjistil, co se děje a vydal se k místu, kde hořelo,“ popsal Jan Hromada, který se hasičům snažil pomáhat až do páté hodiny ranní.

Na likvidaci ohně se hlavní měrou podíleli profesionální hasiči ze Vsetína a ze Zlína.

Podle svědků se na místo jako první dostavili hasiči ze sousedního Pozděchova a brzy dorazily i další jednotky. S likvidací ohně vypomáhaly také sbory dobrovolných hasičů z Prlova, Vizovic, Valašské Polanky a Bratřejova.

Jednotky se v prvé řadě snažily zabránit rozšíření požáru do obou budov a uchránit tak další majetek ve výrobě i na uskladněných materiálech.

„Už při našem příjezdu byly vidět plameny šlehající nad střechu. Velitel zásahu potvrdil rozsáhlost požáru a nechal rozvinout větší množství vodních proudů. Požár vypukl uprostřed dvou blízkých hal, které společně představovaly čtyřicetimetrový objekt,“ popsal mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Hasiči v dýchacích přístrojích pronikli na samotnou střechu, i k zásobníku s pilinami.

„Další muži zasahovali ze země, ze žebříků, a někteří dokonce ze lžíce těžkotonážního nakladače. Společně se podařilo požár zlikvidovat kolem půl dvanácté,“ informoval Mitáček.

Majitel firmy se k nešťastné události příliš vyjadřovat nechtěl.

„Příčiny zatím neznáme a škody se budou teprve vyčíslovat,“ uvedl ve středu ráno přímo na místě Josef Vráblík.

Původní odhad, jenž hovořil o sedmimilionové škodě, však považoval za nadnesený.

„Škoda bude menší,“ připustil Vráblík.

Požár, kromě hasičů, zmobilizoval také desítky obyvatel Prlova, kteří se snažili při hašení pomáhat.

„Všem, ale hlavně hasičům, bych chtěl poděkovat za obětavost. Rychlým zásahem se podařilo zabránit mnohem větším škodám,“ uznal starosta Prlova Ladislav Gargulák.