Podle sdělení hasičů se v domě v době požáru nikdo nenacházel. "Svědek nám v jednu hodinu po půlnoci nahlásil, že vidí plameny kolem domu. Operační důstojník hasičů vyhlásil čtyřem jednotkám požární poplach," informoval mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Hasiči průzkumem jsme zjistili, že hoří přístřešek, pod kterým bylo uskladněno dřevo. Od něj se požár dál rozšířil na střechu domu. Za asistence policie vstoupili hasiči do domu, který byl naštěstí prázdný. "Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích, v podkroví jsme využili i speciální hasicí zařízení CCS COBRA," popsal Žemlička.

Co je Cobra?
Cold Cut System (CCS) COBRA je patentovaný systém, speciálně vyvinutý jako hasicí a záchranářské zařízení firmou CCS AB. Jde o efektivní nástroj pro prorážení a řezání ve všech typech materiálů. Technika řezání pomocí vodního paprsku rozprašuje vodu a vytváří velmi jemnou vodní mlhu, která má schopnost zchlazovat prostor požáru a hasit oheň.

Po lokalizaci požáru záchranáři termokamerou kontrolovali teploty stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření, která po odkrytí podhledů či střešního pláště dohašovali. Vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií rozhodl, že ohledání místa požáru bude pokračovat v pondělí v dopoledních hodinách. Výše škody a příčina vzniku požáru tak prozatím nebyly určeny.