Řidič Avie mířil se svým vozem směrem od Horní Lhoty, když si všimnul, že na něj blikají ostatní šoféři a v zápětí ucítil v kabině kouř.

„Ve zpětném zrcátku najedou uviděl za kabinou plameny. Protože silnici dobře znal, tak i s hořícím autem popojel do místa, kde vůz odstavil mimo vozovku, aby nebránil ostatním v průjezdu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Ve chvíli, kdy šofér vystoupil, zachvátily plameny kompletně kabinu i část korby. „Už při našem příjezdu jsme z dálky viděli oblak černého kouře. Bleskově jsme proto zahájili hasební útok vodou a pěnou. Řidič nás ještě stačil včas upozornit, že pod autem je přimontována plynová tlaková láhev na propan-butan,“ konstatoval mluvčí.

Vyšetřovatel, který pak avii prohledal, zjistil, že za požár mohla technická závada na motoru. „Během zásahu byla zcela zastavena doprava a v obou směrech se vytvořily kolony,“ dodal Mitáček.

Plameny napáchaly škodu za sto padesát tisíc korun. Náklad železných armatur, který řidič vezl, ale požár nijak nepoškodil.