„Neštěstí jako první nahlásili na tísňovou linku 112 lidé, kteří se vraceli z koncertu. Ze silnice prý viděli šlehat plameny na střeše rodinného domu v části Dubovec,“ uvedl mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitaček. Podle něj okamžitě na místo vyrazila jednotka z Valašských Klobouk. „Požár bylo dobře vidět už z dálky. Protože byl už značně rozsáhlý, vyžádal si velitel zásahu, kvůli dostatečné dodávce vody, příjezd cisteren dobrovolných hasičů z okolí,“ sdělil Mitáček.

Dodal, že po příjezdu objevili záchranáři v přízemí tři lidi. „Starší manželský pár a jejich dcera se vzbudili krátce před příjezdem hasičů, když zaslechli typické praskání hořícího dřeva. Podařilo se je však včas dostat ven a nikdo nebyl při požáru zraněn,“ poznamenal mluvčí.

Doplnil, že uvnitř domu museli hasiči zasahovat v dýchacích přístrojích. „Místo vzniku se podařilo lokalizovat asi po půl hodině intenzivního hašení. Další hodinu pak trvala likvidace hlavního požáru,“ přiblížil Mitáček.

Při dalším důkladném průzkumu však podle něj jednotka narazila na další skrytá ohniska, která zůstala v mezistropí. „Za pomoci motorové pily musela být rozebrána část konstrukcí domu a požár se podařilo celkově zlikvidovat až kolem třetí hodiny ranní,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. „Ukázalo se, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na komíně, kde se topilo tuhými palivy. Požár se postupně přenesl na konstrukci domu a střechu,“ zmínil Mitáček. Plameny bylo zničeno především podkroví a značná část střechy.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.