„Na místě zasahovalo devět jednotek,“ uvedla za hasiče mluvčí Lucie Javoříková. Podle ní měl hořící objekt rozměr 10 x 30 metrů. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že je celá budova zasažena požárem. Bojovníkům s ohněm navíc zásah komplikovalo i to, že museli zajíždět s cisternami k supermarketu na Čepkově, kde z hydrantu nabírali vodu a vraceli se zpátky na místo události.

„Volal mi syn, abych se jela podívat, co se stalo, že vidí dým až v Malenovicích. Kousek odtud pracuje manžel, tak jsem vzala kolo a jela se rychle podívat,“ vysvětlovala paní Marie, proč se vydala k požáru. „Dýchá se docela špatně, smrdí to jako čert. S odpady mám dlouholeté zkušenosti, asi vím, co teď dýcháme a není to nic dobrého,“ komentoval zase přihlížející František Horák.
Jen kousek od běsnícího ohně, pobíhajících hasičů a hustého, zlověstného kouře seděla ve svém malém stanu žena bez domova, dvaašedesátiletá Maruška Běláková. „Strašně jsem se bála, vzbudilo mě to o sedmé hodině, špatně se mi dýchá, moc se bojím,“ svěřila se.

„Co se týká dýmu, který ze začátku vycházel při vzniku požáru, byl velmi černý, obyvatelé Zlína ho viděli v širokém okolí, ale neovlivnil kvalitu ovzduší a lidé nejsou ohroženi na zdraví,“ uklidňovala za hasiče Lucie Javoříková. Její slova potvrdilo i město, na facebookovém profilu vydalo zprávu, že se nejednalo o toxický kouř. Podle prvotního šetření hasičů v plechové hale hořel nábytek, ledničky, televizory a jiné vybavení domácnosti. Hala i majetek v ní patřily městu.

„V prostoru byl uskladněn majetek zabavený exekučně neplatičům. Městu tak vznikla škoda asi půl milionu korun,“ upřesnil za zlínskou radnici mluvčí Zdeněk Dvořák. Příčina požáru zatím není známa. „Na místo míří i vyšetřovatel požárů z policie,“ připomněla za zlínskou policii mluvčí Monika Kozumplíková. Policie i vyšetřovatelé hasičů budou pracovat se všemi verzemi, buď úmyslným zapálením, nedbalostním jednáním nebo technickou závadou.