Mladý muž chtěl rozdělat oheň v lihovém krbu. 

„Líh, který muž doléval do lihového krbu, vzplál a „rozprsknul“ se po obývacím pokoji. Na místě se však kromě něj nacházela i jeho maličká dcera. Došlo tak k jejich popálení. Další zraněnou byla následně i matka, která se popálila při záchraně dcery a manžela. Taktéž byl v místnosti poškozen nábytek,“ přiblížila za Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje mluvčí Lucie Javoříková.

Podle jejích informací se na místo události okamžitě sjely všechny složky IZS včetně hasičů ze Zlína a Fryštáku.

„Popáleniny byly nahlášeny jak u matky, otce, i u malého dítěte. Dítě bylo převezeno pozemní cestou do Popáleninového centra ve Brně – Bohunicích. Kvůli povětrnostním podmínkám nemohly vzlétnout vrtulníky jak Letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, tak také Letecké záchranné služby Jihomoravského kraje,“ přiblížil za Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje mluvčí Jakub Omelka.

Špatná manipulace s lihem

Jak k události došlo, je zatím v šetření. Podle prvotních informací krajských hasičů šlo nejspíš o špatnou manipulaci s hořlavinou.

„Operační důstojník na místo události vyslal i vyšetřovatele hasičů, který šetřením zjistil, že k popálení osob došlo při špatné manipulaci s hořlavinou. Škodu na majetku s majitelem bytu vyčíslil na 30 tisíc korun,“ doplnila Lucie Javoříková.

Podle dobře informovaného zdroje Deníku, mladá rodina v bytě bydlí teprve krátce, v řádech několika málo týdnů.