"K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice se dvěma cisternami a posilové jednotky dobrovolných hasičů Otrokovice, Napajedla a Kvítkovice. V době příjezdu na místo byla již jedna část haly v plamenech a velitel zásahu si k události povolal další posilové jednotky a výškovou techniku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu a povolána byla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Zlín, jednotka podnikových hasičů společnosti Continental Barum. Otrokovice a jednotky dobrovolných hasičů Kvasice a Tlumačov," přiblížil za krajské hasiče mluvčí Pavel Řezníček.

Podle něj byly hasební práce prováděny jak z výškové techniky tak i vstupními vraty haly.

Situace byla na místě vážná, podle informací hasičů se ve skladu nacházely především hořlavé odpadní kapaliny.

"Lokalizace události byla velitelem nahlášena krátce po půl třetí a hasiči dále prováděli vyklizení zasaženého materiálu mimo prostor skladu," informoval Pavel Řezníček.

Hasiči po ukončení prací a kontrole objektu i materiálu termokamerou o dvě hodiny později nahlásili celkovou likvidaci události a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.

"Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který jako příčinu vzniku požáru stanovil vznícení samovznětlivých látek. Předběžná škoda na budově skladu byla vyčíslena na přibližně jeden milion korun," uzavřel mluvčí hasičů.