Na místě neštěstí zasahovaly tři jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů. Dle dostupných informací, málo obývaný objekt využíval muž bez domova. Podle vyjádření krajského mluvčího hasičů Libora Netopila, byl domek v době příjezdu hasičů již zcela v plamenech.

„Už při příjezdu bylo jasné, že snaha o záchranu domku bude marná. Požár zcela zničil celý interiér, stropní i střešní konstrukce. Vnitřní část objektu byla zasypána vrstvou suti a dohořívající dřevěné konstrukce a vybavení. Při následném ohledání hasiči a policisty, bylo v původní obytné místnosti nalezeno torzo lidského těla," uvedl mluvčí.

„Vzhledem ke stavu ohoření těla, nelze určit totožnost oběti," upřesnila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Doplnila, že až přivolaná lékařka potvrdila, že ostatky jsou lidské. „Byla nařízena soudní pitva," upřesnila.

Hasiči byli na místě celý den. „Prováděli dohašovací práce a asistovali vyšetřovatelům požáru," dodal Libor Netopil. Podle vyšetřovatelů, je důvodné podezření, že obětí je bezdomovec, který v domku přebýval.

„To ale určí až nařízená soudní pitva," připomněla Kozumplíková. Podle ní příčina požáru zatím není jasná, tu sdělí až vyšetřovatelé požáru. „Ti na určení příčiny požáru pracují. Kriminalisté do pozdních odpoledních hodin odebírali stopy, které se dále zpracovávají. Na místo požáru byl přivolán i psovod se služebním psem. Ten však nenašel žádný urychlovač hoření. Což ale neznamená, že by požár nemohl založit někdo úmyslně," zdůraznila policejní mluvčí. Kriminalisté i vyšetřovatelé požáru budou pokračovat v prověřování, zda požár skutečně někdo nezaložil úmyslně a zda se někdo nepodílel na smrti člověka z tohoto vyhořelého domku.

Dle vyjádření policie, je škoda předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.

Druhý den po požáru bylo v lesním údolí v ulici Dráhy ve Zlíně-Jaroslavicích ticho a klid. Torzo bývalého domku stojí uprostřed krásné přírody, v blízkosti potoka. Jeden z místních pan Pavel vzpomínal na muže, jež v domku přespával, na bezdomovce Tondu.

Ten se stal s největší pravděpodobností obětí čtvrtečního ničivého požáru. „Moc jsme se neznali, potkávali jsme se a pozdravili jsme se. On občas chodil pomáhat čistit v obci chodníky. Neměl nikoho, žádnou rodinu, byl sám," přiblížil Pavel. Dodal, že Tonda byl dohodnut s majitelem nemovitosti, že tam může přespávat, ale že se za to postará o jejich drůbež. Také další žena, jedna z místních, která si ale nepřála uveřejnit své jméno, popsala, jaký bezdomovec Tonda vlastně byl. „Rád si vypil, a často. Přesto rád četl. Do práce se mu moc nechtělo i když občas dělal nějaké práce pro obec," dodala.

Ještě v pátek byl požár tématem číslo jedna místních obyvatel. „Volal mi syn, že to viděl v televizi, strašně se prý lekl, myslel si, že hoří náš domek," prozradila obyvatelka lokality Jaroslavické paseky paní Janečková.