Na místě vyšetřovali kriminalisté ze zlínského Územního odboru ve spolupráci s vyšetřovateli požáru z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZK). Na místě byl také psovod se speciálně cvičeným psem na požářiště. Při požáru naštěstí nebyl nikdo zraněn, přesto způsobená škoda dosahuje několika milionů korun. Podle odhadu se může jednat až o závratných deset milionů. I kvůli vysoké materiální škodě policie i vyšetřovatelé proto důkladně pátrají po příčinách požárů, spekuluje se i o úmyslném zapálení. Přesto policie tvrdí, že vyšetřování se teprve rozbíhá.

„Od skutku uběhl jen jeden den, dá se tedy říci, že vyšetřování je stále ještě na začátku, proto nemůžeme říci, co bylo příčinou tohoto požáru. Prověřujeme všechny varianty příčiny vzniku požáru," uvedl v úterý k tomu policejní mluvčí Petr Jaroš. Podle policie je jednou z vyšetřovacích verzí také úmyslné zapálení objektu.

„Kriminalisté budou zcela jistě prověřovat všechny okolnosti a souvislosti pondělního požáru. Všechny zajištěné stopy podrobíme důkladné analýze. V této fázi se však k podrobnostem nebudeme vyjadřovat. Nechceme tím narušit průběh dalšího vyšetřování," zdůraznil mluvčí zlínské policie.

Začíná se už uklízet

Přesto majitel objektu již nechává postupně odklízet „následky požáru". V objektu jsou pracovníci, kteří dostali za úkol například odklizení plechové střechy, která se propadla na zcela zničené shořelé luxusní vozy.

„To půjde do šrotu, je to nepoužitelné, co se týká vraků aut, tak to si musí zajistit majitel sám. My máme odvézt jen zbytky plechové střechy," prozradili pouze v pondělí pracovníci, kteří odklízeli plechovou střechu v místě požáru.

„Místo události kriminalisté již důkladně ohledali a zajistili stopy, není tedy důvod bránit majiteli v odklízecích pracích," reagoval Petr Jaroš.

„Místo události se po ukončení vyšetřování předá majiteli až už je věcí majitele, co s místem udělá," vysvětlil další postup mluvčí HZS ZK Libor Netopil. Podle něj, pokud by však byl další důvod k prohledávání místa požáru, toto místo by bylo policií uzavřeno.

Shořelo nejméně 17 aut

Požár se rozhořel v noci z neděle na pondělí ve slavičínském autobazaru v průmyslovém areálu Vlárských strojíren. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Ze Slavičína, Štítné nad Vláří, Bojkovic, Vlachovic, Luhačovic i Pitína, také profesionálové z Valašských Klobouk s automobilovým žebříkem. Nejprve vyjížděli hasiči k nahlášenému požářu přístřešku, oheň se ale rozšířil i na nově zrekonstruovanou budovu, kde byly zaparkovány luxusní vozy. Shořelo tak nejméně sedmnáct osobních vozidel a čtyřkolka, které byly v době požáru v objektu.

Objekt i vozidla patří rodině Josefa Beláka, která s vozidly obchoduje. Josef Belák se ale vzhledem ke škodě a probíhajícímu vyšetřování příčin požáru odmítl k čemukoliv vyjádřit. Spekuluje se, zda nešlo o pojistný podvod. Deník se však z dobře informovaného zdroje dozvěděl, že objekt neměl majitel pojištěn.

SOUVISEJÍCÍ: Ve Slavičíně hořel autobazar, prý nebyl pojištěn