„Už na první pohled bylo zřejmé, že na záchranu střechy je pozdě,“ komentoval mluvčí hasičů Libor Netopil.

Podle něj vlivem působení sálavého tepla došlo i k poškození zateplení fasád a oken sousedních rodinných domů.

Hasiči došli k závěru, že nemovitost někdo zapálil. „Podle závěrů vyšetřovatele hasičů byl požár založen úmyslně,“ uvedl Netopil.

Případem se tak zabývá zlínská kriminálka, je však na začátku.

Veškeré možné motivy

Jak se podařilo Zlínskému deníku z dobře informovaného zdroje zjistit, šlo o nemovitost rodiny známého zlínského sportovce. S ohledem na rodinu však nebude uvádět její jméno, má je však v redakci k dispozici.

„Nebudeme se k tomu vyjadřovat. Policie požár vyšetřuje, počkáme si na jejich závěry. Nebudeme spekulovat o tom, co bylo příčinou požáru a proč,“ uvedl syn majitele nemovitosti a známý sportovec, který si nepřál odhalit svou totožnost.

Podle něj ani rodina si nepřeje jakoukoliv publicitu v souvislosti s požárem.

Podle zdroje Zlínského deníku jsou za útokem žháře podnikatelské aktivity rodiny, má tak prý jít o jakési vyřizování účtů, případně snahu poškodit jméno známého sportovce.

Co ale bylo skutečně motivem činu, který si vyžádal statisícové škody, není v tuto chvíli známo, policie se svým vyšetřováním není u konce.

„Zabýváme se veškerými možnými motivy, prozatím jsme žádný nevyloučili,“ tvrdí policie. Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové žháři hrozí v případě odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.

Ročně na Zlínsku policie vyšetřuje kolem deseti případů úmyslného vzniku požáru. Podle Moniky Kozumplíkové se většinou jedná o požáry aut, zahradních chatek nebo kontejnerů.

Odplata za nespravedlnosti života

Veřejnosti je z poslední doby znám případ mladého, teprve devatenáctiletého žháře ze Hvozdné na Zlínsku z května před dvěma roky.

Zapálil vozidla sousedovi, který je parkoval pod přístřeškem u svého domu. Jenže od vozidel přístřešekchytl a potom se požár rozšířil na polovinu domu. V té době tam spala čtyřčlenná rodina. Škoda dosáhla na čtyř milionů korun.

A i když se nikomu nic nestalo, mladý žhář si vyslechl nepodmíněný tříletý trest odnětí svobody. A jaký měl důvod k tomuto činu? Chtěl oplatit prožívané nespravedlnosti života.